Kailio šėrimasis, pasak veterinaro, labiausiai priklauso nuo šuns veislės. „Kai kurios veislės šeriasi labai gausiai, kuokštais, bet tai trunka tik kelias savaites. Kitos veislės šeriasi visus metus po truputį“, – pasakojo P. Morkūnas.
Nors ilgaplaukiai, povilnę turintys šunys įprastai šeriasi du kartus per metus – pavasarį ir rudenį, veterinaras sakė nenustebti, jei kailį keisti augintiniai pradės šiek tiek anksčiau ar vėliau.
„Gyvūnai kailį numeta ir per didžiuosius šalčius. Atrodytų nenormalu, bet visą tą šėrimąsi šiek tiek iškreipia gyvūno gyvenimo sąlygos. Jei jis gyvena šiltai, namuose, tai žinoma, kad organizmas yra suklaidinamas.
Nėra to tikro sezoniškumo, nes gyvena aukštoje temperatūroje, ir kai šuo į kiemą išeina tik trumpam pasivaikščiojimui, organizmas nesusigaudo, kad dabar žiema, kad kailį reikia laikyti“, – pasakojo P. Morkūnas.
Kaip kontroliuoti sezoninį šėrimąsi?
Nors slenkantį kailį keletą kartų per metus teks siurbti intensyviau ir tiesiog išlaukti, kol tai praeis, yra keli būdai, galintys paspartinti plaukų keitimąsi. Vienas iš jų – šukavimas.
P. Morkūnas sakė, kad šukavimas palengvina plaukų kritimo procesą, kadangi povilnė ir iškristi turėję plaukai tiesiog iššukuojami, ir vietoj to, kad atsidurtų ant grindų, galite juos surinkti ir išmesti, arba šukuoti šunį kieme.
Padėti gali ir maudymas arba specialios kirpyklose siūlomos plaukų išpūtimo paslaugos. „Kirpyklose netgi yra paslauga veislėms, kurios šeriasi pūku, povilne, tai vadinamas „nupūkinimas“. Su vėjeliu augintinio kailis išpučiamas ir tas pūkas pašalinamas. Kuo jį greičiau pašalinsite, tuo mažiau plaukų bus primėtyta“, – pasakojo veterinaras.
Paspartinti kailio keitimąsi galima ir vitaminais. Pasak veterinaro, omega žuvų taukai tinka ne tik žmonėms, tačiau ir šunims. „Jie sustiprina plauko šaknis, pagyvina plauko struktūrą, plaukas gauna reikalingų medžiagų, sustiprėja“, – sakė P. Morkūnas.
Vis dėlto svarbu prisiminti, kad tai visiškai kailio kritimo nesustabdys, o ir ant grindų augintinių plaukų rasite ne tik per sezonišką šėrimąsi. „Tam reikia kantrybės, būna, žmonės klausia, kokį gyvūną imti, kad mažiau šertųsi. Renkantis gyvūną apie šėrimosi problemas reiktų galvoti mažiausiai“, – teigė veterinaras.
Kada slenkantis kailis rodo ligas?
P. Morkūnas sakė, kad didelę įtaką gražiam kailiui daro augintinio mityba, todėl pirmiausia reikėtų pasirūpinti geros kokybės ėdalu. Tačiau jei kailis ima slinkti netikėtai ir gausiai, o ypač jei krenta kuokštais nuo konkrečios vietos, jau reikėtų susirūpinti.
„Yra daug odos ligų, kurios būtent pasireiškia kailio slinkimu. Odos, paodžio parazitai, grybelinės infekcijos, kurios pažeidžia plaukus ir plaukai tiesiog išmetami. Ypač susirūpinti reikėtų, jei plaukai iškrenta vietomis, nes šėrimasis įprastai vyksta viso kūno vienu metu“, – įspėjo veterinaras.
Jis taip pat priminė, kad sezoninis kailio keitimas nesukelia papildomo niežulio ar kasymosi, todėl atkreipkite dėmesį, ar augintinis nepradėjo daug kasytis ar graužti odą dantimis. Taip pat svarbu pasižiūrėti į odos kokybę – jei oda paraudusi, sudirgusi, pažeista tai jau signalas, kad reikia kreiptis į veterinarijos kliniką.
Veterinaras taip pat pasakė, kad neretai kailis gali rodyti ne tik odos, tačiau ir kitas ligas. „Galima pamatyti ką šuo valgo pagal kailį. Jei kailis blizgantis, gražus, viskas gerai. Jei yra kepenų, inkstų ligos, matosi ant kailio, kad plaukas matinis, kaip riebaluotas“, – sakė P. Morkūnas.