Naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ jis įvardijo refliuksą kaip vieną iš priežasčių, kuri gali sukelti nesibaigiantį kosulį.
Vargina visiškai sveikus
Refiuksas yra būklė, kai apatinis stemplės raukas tinkamai neužsiveria ir skrandžio turinys, patenka atgal į stemplę. Tokiu būdu ji yra dirginama ir sukelia erzinantį, nesibaigiantį kosulį. Ypač jis paūmėja atsigulus.
Laidoje D.Rauba šypteli pasakodamas, kad kartais pacientai netiki, jog jiems refliuksas, nes jis nesukelia jokių kitų požymių, išskyrus kosulį. Tada belieka atlikti tyrimus, kurie ir parodo kosulio kilmę.
„Paprastai žmonės net nesiskundžia jokiomis skrandžio ligomis, sutrikimais. Jie neturi jokių bėdų, nejaučia skrandžio skausmų.
Jiems nieko neskauda, tačiau yra laringoezofaginė forma, kai miego metu skrandžio turinys pakyla į viršutinius kvėpavimo takus, sudirgina paviršių ir sukelia kosulį.
Organizmas tokiu būdu stengiasi apsisaugoti nuo rūgštinio produkto ir išskiria daug gleivių. Tos gleivės „sėdi“ burnoje, atsisėdus „nusileidžia“ žemyn ir ima kosėti, lyg gerklėje būtų koks nors svetimkūnis.“
Ragina imtis pokyčių
Pasak mediko, refliuksą parodo tik atliekami tyrimai, kai yra apžiūrima stemplė ir pastebimi tam tikri ryškūs pakitimai.
Paprašius pasidalinti, kaip galima padėti sau, jei vargina erzinantis kosulys ir refliuksas, jis pataria, visų pirma, atsisakyti maisto prieš miegą ir miegoti ant aukštesnės pagalvės.
Daugiau apie tai, kaip įveikti kosulį bei apsisaugoti nuo ligų, kurias sukelia kosulys, žiūrėkite tinklalaidėje „Sveikatos DNR“. Kviečiame žiūrėti!