Paauglė, kuri susilaužė kaklą bandydama įveikti interneto iššūkį, įspėjo kitus, o specialistai atskleidžia, kad net vaikai nuo šešerių metų seka pavojingas ir populiarias madas.
Pasekmes jaučia iki šiol
Sarah Platt, kuriai tuo metu buvo 16 metų, su draugais žaidė žolės riedulio turnyre, kai pabandė įveikti „kaukolės laužymo“ iššūkį.
Iššūkio, išpopuliarėjusio socialiniuose tinkluose, metu du žmonės spiria į viduryje esančio žmogaus kojas, kai jis pašoka, kad šis nusileistų ant galvos.
Nors jos draugai nesusižeidė, mergina, nukritusi ant kaklo, buvo skubiai nugabenta į ligoninę, tuo metu jau nejausdama savo dešinės kojos.
Ji pasakė: „Tuo metu tai buvo populiaru. Manėme, kad vaizdo įrašo nufilmavimas „TikTok“ platformai bus smagu ir juokinga, bet aš nenorėjau dalyvauti, nes nenorėjau susižeisti. Jaučiau šiokį tokį bendraamžių spaudimą.“
Ligoninėje medikai nustatė, kad ji susilaužė tris kaulo kaulus ir penktą stuburo slankstelį. Dabar 18-metė Sarah, kuri pagaliau vaikšto, vis dar jaučia padarinius – jai išsivystė laikysenos tachikardijos sindromas, dėl kurio ji alpsta.
Ragindama kitus nebandyti įveikti šio iššūkio, ji pridūrė: „Noriu, kad žmonės geriau suprastų situaciją ir taip nedarytų, nes kažkam tai gali baigtis trauma.“
Jos mama Jane Platt iš Banberio pridūrė: „Mums pasisekė. Ji gyva ir vaikšto, ačiū Dievui, bet akivaizdu, kad dėl šios situacijos susiduriame su kitais sunkumais.“
Ragina stebėti vaikų veiklą internete
Saugumo internete ekspertas John Staines, buvęs policijos pareigūnas, kalba su vaikais nuo šešerių metų, kurie interneto erdvėje mato šiuos pavojingus iššūkius.
Jis pasakė: „Tėvai mano, kad „TikTok“ platformoje pilna linksmų šokių ir jie nesupranta, kad yra tamsesnė pusė. Žmonės kaltina „TikTok“, bet jie turi milijardus vartotojų ir negali peržiūrėti visų vaizdo įrašų.
Net geriausi algoritmai pasaulyje to negali padaryti. Tėvai turi suprasti kiekvieną socialinį tinklą ir padėti vaikui, o vaikas privalo turėti galimybę kalbėti su tėvais.“
Vienas „TikTok“ atstovas spaudai pasakė: „Mums nieko nėra svarbiau už mūsų bendruomenės, ypač paauglių, saugumą ir gerovę. „TikTok“ yra platforma, griežtai skirta tik asmenims, kuriems yra 13 metų ar daugiau, o mūsų taisyklėse yra aiškiai nurodyta, kad netoleruojame turinio, skatinančio pavojingus bei žalingus veiksmus.
Pernai pradėjome svarbų pasaulinį projektą, kad sužinotume apie šios temos niuansus, ir nuo to laiko ėmėmės iniciatyvių veiksmų, kad toliau apsaugotume savo bendruomenę ir mokytume ją, kaip saugiai sąveikauti su turiniu interneto erdvėje.“