26 metų moteris manė, kad tai dėl peršalimo padidėję limfmazgiai, bet kai darinys toliau augo ir jos svoris ėmė kristi, ji užsiregistravo vizitui pas onkologą. Helen, kuri buvo remisijoje po prieš penkerius metus diagnozuotos melanomos, liko priblokšta, kai gydytojai pasakė, kad vėžys sugrįžo.
Moteriai buvo diagnozuotas 4 stadijos vėžys ir ji pradėjo dvejų metų imunoterapijos kursą, skirtą kovoti su vėžinėmis ląstelėmis. Praėjus aštuoniems gydymo mėnesiams, Helen dalijasi savo likimo mestu išbandymu, ragindama žmones laikytis gydytojo paskyrimų ir viską, kas neįprasta, pranešti gydytojui, rašo mirror.co.uk.
Tikina, kad išgelbėjo jos gyvybę
Helen iš Mobile, Alabamos valstija, JAV, sakė: „Gua shua naudojimas išgelbėjo mano gyvybę. Jei nebūčiau jo pradėjusi naudoti taip anksti, tikriausiai būčiau praleidusi reguliarų vizitą pas gydytoją ir galėjau mirti“.
Ji tęsė: „Mačiau, kaip merginos „TikTok“ naudoja gua shua veidui, o vieną vakarą aš juo dariau limfos masažą, nes norėjau, kad mano veidas atrodytų liesesnis, Pastebėjau gumbelį, tačiau nežinojau, kas tai yra. Aš dažnai sergu peršalimo ligomis, todėl iš pradžių maniau, kad tai tik patinęs limfmazgis. Tada pastebėjau, kad numečiau daug svorio. Džiaugiausi, kad tapau lieknesnė, nesuvokdama, kad tai vėžys“.
Kadangi gumbas buvo neskausmingas, Helen nesijaudino, bet kai jis ėmė didėti, moteris kreipėsi į dermatologą, kuris paragino iš naujo užsiregistruoti pas onkologą, nes į ankstesnį paskirtą vizitą ji neatvyko.
„Buvau sirgusi vėžiu. Kai man buvo 18 metų, ant nugaros atsirado apgamas. Po biopsijos paaiškėjo, kad tai melanoma, o tai buvo beprotiška žinia, nes niekada nesilankiau soliariumuose. Apgamą pašalino ir daugiau nei penkerius metus buvo remisijoje“, – sakė Helen.
Helen apsilankė pas onkologą balandžio mėn., o gegužę po pakartotino skenavimo buvo nustatyta, kad jos kūne yra daugiau auglių ‒ kasoje, abiejuose plaučiuose ir žarnyne.
„Buvo rasta apie 20 darinių, jie buvo išplitę visame kūne. Mano įrašuose iš tikrųjų teigiama, kad tai, galbūt, penkta stadija. Prie gydytojų kabineto mane pasitiko sužadėtinis, abu verkėme. Negalėjau pasakyti tėčiui, labai sunku tokias naujienas atskleisti šeimos nariams. Taigi gydytojas pranešė mano tėčiui, tėtis ‒ mamai ir seseriai.
Jie mane tiesiog apkabino ir pasakė, kad mes tai išgyvensime. Buvo tikrai sunku juos matyti, ypač seserį. Paklausiau gydytojo, kiek laiko, jo manymu, turėsiu, ir jis pasakė, kad panašioje situacijoje buvęs pacientas mirė po šešių savaičių“, ‒ pasakojo Helen.
@helenbender TW: Large tumor and very unflattering photos of me :) #cancer #immunotherapy #dermatologist #doctorsoftiktok #skincare #sunscreen ♬ Pieces (Solo Piano Version) - Danilo Stankovic
Įspėja visus
Birželio pradžioje Helen pradėjo imunoterapijos kursą Mitchell vėžio institute Mobile, Alabamos valstijoje. Iš pradžių dėl vaistų augliai taip išaugo, kad nepažįstami žmonės gatvėje ją apkabindavo ir sakydavo, jog melsis už ją. Dabar patinimas sumažėjo, Helen augliai nebėra skausmingi ir ji sako, kad nusiteikusi teigiamai dėl ateities, nes atrodo, kad gydymas veikia.
„Mes žinojome, kad imunoterapija yra vienintelė galimybė. Ji suteikia 50/50 tikimybę išgyventi. Jei ji jums netiks, tai iš esmės yra mirties nuosprendis. Vaistai dar labiau padidino navikus ir jie tapo beprotiškai dideli. Buvo gana skausminga. Gumbas ant žandikaulio spaudė nervą ir pasidarė sunku ryti.
Kairėje šlaunyje turėjau maždaug kumščio dydžio auglį ir man labai skaudėjo raumenis. Kurį laiką negalėjau tuštintis, nes keli augliai žarnyne kėlė vidinių problemų. Buvo sunku matyti save veidrodyje, nes gumbas ant žandikaulio vis priminė, kad galiu mirti, todėl pamiršti tai buvo sunku“, ‒ aiškino ji.
Helen gydoma jau septynis mėnesius ir kol kas gana sėkmingai, nors ji vis dar turi daug auglių.
„Gydymas dar truks pusantrų metų ir medikai prognozuoja, kad per mažiau nei dvejus metus man pasireikš remisija. Imunoterapija veikia tikrai gerai. Ji neturi tokio poveikio kaip chemoterapija, todėl mano gyvenimo kokybė yra gana gera. Vienas dalykas, kurį dabar noriu pasakyti žmonėms ‒ nepraleiskite suplanuotų apsilankymų pas gydytojus“, – pridūrė ji.