Greičiausiai daugelio namuose svetainė dabar tapusi pagrindiniu kambariu, kuriame vienas šeimos narys dirba, kitas – žaidžia, o trečias užsiima mėgstama veikla. O ką daryti, kai tokios patogios erdvės namuose nėra? Tris vaikus auginantys tėvai nusprendė miegamąjį paversti gyvenamuoju kambariu ir su IKEA interjero dizainerės pagalba ten sutalpino svetainę, valgomąjį ir vaikų žaidimų vietą.
„Kai kambarys tarnauja kelioms funkcijoms, jį pirmiausia reikėtų atitinkamai padalinti į konkrečias zonas. Kiekvienai zonai turėtų būti priskirti funkcionalūs, tačiau svetainės kambarį apjungiantys, sprendimai. Apgalvotas kiekvienos zonos apšvietimas gali padėti taupyti elektrą, šviesą įjungiant tik ten, kur tuo metu reikia, ir taip bent vizualiai atskirti skirtingas zonas“, - sako IKEA interjero dizainerė Gintarė Gumenkovaitė-Barzdė.
Valgomasis net septyniems
Interjero dizainerei teko iššūkis atnaujintame kambaryje sukurti galimybę visai šeimai kartu susėsti prie bendro stalo. Mat virtuvė tokia maža, kad joje valgyti tekdavo pakaitomis.
„Kai svetainė nedidelė, o šeimos narių poreikių daug, kambarys turi būti lengvai transformuojamas. Valgomojo zonoje pravers paprastai ir greitai išskleidžiamas stalas, prie kurio ne tik susės visa šeima drauge, bet ateityje tilps ir svečiai. Nepamainomas sprendimas čia ir papildomos sulankstomos kėdės, kurių nenaudojant, jas galima pakabinti ant laikiklių sienoje, kad neužimtų vietos“, - sako G. Gumenkovaitė-Barzdė.
Interjero dizainerė pademonstravo gudrybę, kaip valgomojo zonoje įrengti indaują kartu vizualiai neapkraunant kambario. Ant sienų pakabintas medines spinteles ji nudažė sienų spalva. Taip daiktams laikyti skirti baldai susilieja su aplinka ir vizualiai neapkrauna jau ir taip daugiafunkcio kambario.
Tvarkinga vaikų žaidimų erdvė
Po dienos darbų norisi atsipalaiduoti ir praleisti laiko su visa šeima. Tad svarbu, kad visiems skirtoje erdvėje kiekvienas rastų užsiėmimų ir turėtų savo kampelį. Na, o kad po smagių žaidimų nereikėtų derėtis dėl tvarkos, interjero specialistė parodė, kaip net ir tai paversti žaidimo dalimi.
„Viena kambario dalis gali būti skirta vaikų žaislams ir žaidimams. Ir tai visai nereiškia, kad bendroje erdvėje visuomet vyraus netvarka. Pritaikius daiktų laikymo derinį mažiesiems pagal jų ūgį, jiems patiems bus patogu tvarkytis. Taip pat, dėžes uždengus dangčiais, žaisliukai jų viduje nekaups dulkių, o jų margumynas vizualiai nekurs netvarkos kambaryje“, - sako G. Gumenkovaitė-Barzdė.
Svetainė su jaukiu kampeliu laikui sau
Sumaniai apstačius kambarį, jame užteks vietos ir erdviai sofai-lovai svetainės zonoje. Čia ne tik patogiai įsitaisys visa šeima, bet vaikams žaidžiant tėvai galės užsiimti savo pomėgiais.
„Norint turėti jaukų kampelį paskaityti knygai, dideli namai nebūtini – sofos-lovos kampas su šviestuvu papildomos vietos kambaryje neužims ir patogiai tam tarnaus. Dalijantis erdve su kitais šeimos nariais, ne visada pavyksta rasti laiko sau. Tačiau IKEA tyrimas „Gyvenimas namuose“ parodė, kad vis tik efektyviausias būdas jo gauti – paprašyti. Tad galima susitarti su šeimos nariais, kad kuomet vienas iš tėvų įsitaisys sofos kampe, užsidegs šviestuvą ir į rankas pasiims knygą – jo trukdyti nevalia“, - pataria G. Gumenkovaitė-Barzdė.
Na ir kas sakė, kad vaikų žaidimų stalas negali retkarčiais pasitarnauti kaip kavos staliukas? Jis yra tokio aukščio, jog tuomet, kai vaikai ant jo nežaidžia – puikiai atstos žurnalinį kavos stalelį. Tai dar vienas interjero specialistės sprendimas, padedantis taupyti vietą didelės šeimos namuose.
Balkonas – vieta pasimėgauti ramybe
Standartinis daugiabučio balkonas dažnai itin mažas. Neretai dėl to jis nurašomas ir paverčiamas sandėliuku rečiau naudojamiems daiktams laikyti. Tačiau IKEA interjero dizainerė įsitikinusi, kad net mažiausias balkonas gali tapti vieta pasimėgauti grynu oru ar laiku sau. Būtent tokia erdve ji pavertė mažytį šeimos balkonėlį.
„77 proc. apklaustų IKEA tyrimo „Gyvenimas namuose“ dalyvių mano, kad geriausias būdas gauti privatumo – išeiti į balkoną ar terasą. Net jei balkonas tėra vos kelių kvadratinių metrų – jis gali pavirsti erdve, kur pabūsite tik su savo mintimis, pusryčiausite ar net užsiauginsite prieskoninių žolelių ir daržovių“, - sako G. Gumenkovaitė-Barzdė.
Pasak jos, pagrindinė taisyklė, kuri leis mažame balkone rasti vietos staliukui, dviem kėdutėms ir dar keliems vazonams – išnaudoti turimų sienų aukštį. Čia pravers aukšta lentyna sudėti daiktams ir sulankstomi lauko baldai, kurių nenaudojant galima pakabinti ant kabliukų sienoje. Taip atlaisvės balkono grindų plotas ir, prireikus, tilps net mankštos kilimėlis. Išlaidauti neprireiks: suskleidžiamas lauko staliukas gali kainuoti vos keliolika, o lauko kėdė – nuo dešimt eurų.
Daugiau idėjų, kaip atnaujinti ir sutvarkyti šeimos svetainę rasite čia.