Dabar naujas tyrimas, atskleidžiantis galbūt tiksliausius vyriško lytinio organo matavimus, gali nuraminti tokias nerimo pilnas mintis, rašo science.org.
Daugelis ankstesnių tyrimų buvo grindžiami savęs įsivertinimu, kas ne visada duoda patikimus rezultatus. „Žmonės linkę pervertinti save”, — sako Pietų Londono ir Maudsley NHS „Foundation Trust” psichiatras Davidas Veale.
Duomenis surinko iš gydytojų
Taigi, kai D. Veale ir jo komanda nusprendė nustatyti varpos proporcijų matavimą, jie nusprendė surinkti duomenis iš gydytojų praktikų, kurie laikėsi standartizuotos matavimo procedūros.
Šiandien „British Journal of Urology International” išspausdintame naujame tyrime apibendrinami 17 ankstesnių akademinių straipsnių, kuriuose iš viso dalyvavo 15521 vyras iš viso pasaulio. Šie duomenys padėjo mokslininkams apskaičiuoti vidutinį dydį ir modeliuoti apytikrį varpos matmenų pasiskirstymą žmonijoje.
„Vis dar stebiuosi, kiek vyrų turi klausimų, neaiškumų ir rūpesčių dėl savo varpos dydžio. Mums tikrai reikia gerų duomenų apie tai,” – sako Debra Herbenick, Indianos universiteto, esančio Blumingtone, elgesio mokslininkė, nedalyvavusi tyrimo darbuose.
Atskleidė duomenis
Remiantis grupės analize, vidutinis suglebusios varpos ilgis yra 9,16 cm, o vidutinis sustandėjusios varpos ilgis – 13,12 cm.
Dydžio pasiskirstymo diagrama rodo, kad nuokrypių nėra daug. 16 cm ilgio sustandėjusi varpa patenka į 95-ąjį procentilį: tik penkių iš 100 vyrų varpa yra didesnė nei 16 cm.
O sustandėjusi varpa, kurios ilgis yra 10 cm, patenka į 5-ąjį procentilį: tik penkių iš 100 vyrų varpa būtų mažesnė nei 10 cm.