Anksčiau įjungti šviesą reiškia sunaudoti daugiau elektros energijos, tačiau kai ką galite padaryti, kad sąskaitos būtų kuo mažesnės, rašo express.co.uk.
Šią žiemą taupyti pinigus namų ūkio komunalinėms paslaugoms tūkstančiams taps prioritetu, nes energijos kainos ir toliau kyla. Nors šildymas daugeliui namų ūkių kelia didžiausią susirūpinimą, dėl padidėjusių dujų kainų elektros energijos sąnaudos taip pat gali padidėti. Kai dienos trumpėja, vis daugiau žmonių įjungiame šviesą visai dienai, bet kaip galite energiją naudoti efektyviai ir tuo pačiu sutaupyti šį sezoną?
Kada jungti šviesą kad sutaupytumėte
Kalbant apie apšvietimą, namų savininkams siūlomos įvairios galimybės, pabrėžiant kad kiekviena lemputė turi savo energijos vartojimo efektyvumo klasę. Kaitinamosios, halogeninės, kompaktinės fluorescencinės (CFL) ir šviesos diodai yra keturi pagrindiniai lempučių tipai, naudojami namuose visoje šalyje.
Nors jos visos skleidžia šviesą, jos turėtų būti naudojamos skirtingai, siekiant sutaupyti daugiau elektros energijos. Viena paplitusi klaidinga nuomonė apie apšvietimą yra ta, kad yra naudingiau palikti jį įjungtą visą laiką, o ne spustelėti jungiklį kiekvieną kartą, kai įeinate į kambarį arba išeinate iš jo.
Kalbant apie šiuolaikinius apšvietimo sprendimus, tai paprasčiausiai nėra tiesa, nors kai kurios lemputės ilgainiui kainuos pigiau, kai jos bus įjungiamos trumpam laikui.
Kada naudoti halogenines lemputes
Kaitinamosios ir halogeninės lemputės yra pati neefektyviausia apšvietimo forma, lyginant su šiuolaikinėmis alternatyvomis, tokiomis kaip LED lemputės.
Uždraudus jas Europos Sąjungoje, jos taps morališkai pasenusiomis ir Didžiojoje Britanijoje. Norėdami maksimaliai taupiai naudoti halogenines arba kaitrines lemputes, turėtumėte jas išjungti, kai jų nereikia.
Kada naudoti CFL lemputes
CFL lemputės yra labai universalios ir gali būti naudojamos kaip efektyvesnis kaitrinių lempučių pakaitalas. CFL išjungimo ekonomiškumas yra šiek tiek sudėtingesnis nei halogeninis arba kaitrinis, nes dažnai įjungiant ir išjungiant jos nusidėvi greičiau. Bendra taisyklė ‒ išjunkite jas, jei jūsų nebus 15 minučių ar ilgiau, kad pailgintumėte pačios lemputės tarnavimo laiką.
Kaip naudoti LED lemputes
LED lemputės yra šviesos diodas, kuris šviečia, kai įjungiama įtampa. Ši moderni lemputė sunaudoja 90% mažiau energijos nei tradicinės lemputės, o dėl mažų eksploatavimo išlaidų jos tampa tiek visos planetos, tiek asmenine taupymo priemone. Šviesos diodų veikimo laikui neturi įtakos įjungimas ir išjungimas, todėl turėtumėte įprasti juos įjungti ir išjungti, kai jie reikalingi.
Apskritai, LED lemputės yra efektyviausias apšvietimo sprendimas, nes jos skleidžia daugiausia šviesos su mažiausiu suvartojamu elektros energijos kiekiu.