Dėka šios cheminės sudėties, chlorofilas yra itin naudingas visiems, kurie nori pastiprinti kraują, imunitetą, sveikatą. Vis dar atliekama daug mokslinių tyrimų. Tiriamos antikancerogeninės chlorofilo savybės. Vankova K., Markova I., Jašprova J. ir kt. (2018) atliko tyrimą, kurio rezultatai rodo, kad chlorofilo vartojimas prisideda prie sumažėjusių vėžio atvejų tarp žmonių, kurie vartoja daržoves, turinčias chlorofilo.
Egner P.A., Wang J. B., Zhu Y. R. ir kt. (2001) taip pat nurodo, kad profilaktiškai vartojamas chlorofilas arba dietos papildymas maistu, kuriame gausu chlorofilo, gali būti prevencinė priemonė užkirsti kelią vėžio vystymuisi.
Be minėtų savybių, chlorofilas skatina raudonųjų kraujo kūnelių gamybą, padeda pašalinti iš organizmo toksinus ir kenksmingas medžiagas, veikia kaip vidinis dezodorantas. Pradėję vartoti chlorofilą greit pastebi, kad kūno kvapas tampa daug malonesnis. Padeda palaikyti gerą žarnyno sveikatą ir turi priešuždegiminį poveikį.
Kas turi chlorofilo?
Chlorofilo turi įvairios daržovės ir žalumynai: liucerna, šparagai, brokoliai, briuselio kopūstai, salierai, chlorela, kalendra, krapai, lapiniai kopūstai, dilgėlės, petražolės, špinatai, spirulina, daigai, ropės, žalumynai, kviečių daigai kininiai kopūstai, porai, salotos ir kt. Taip pat galima įsigyti chlorofilo papildų.
Šaltinis: tinklaraštis Kuras kūnui