Naudoti daugybę produktų vienu metu – ne pats geriausias sprendimas
Grožio puoselėjimo srityje viskas keičiasi stulbinančiu greičiu, net profesionalui neįmanoma suspėti su visomis vien odos priežiūros naujovėmis. Tad nenuostabu, kad neretai moterys pasimeta – vonios lentynas nukloja daugybė priežiūros priemonių, dažnai visos jos naudojamos vienu metu. Kosmetologė ir estetinės medicinos specialistė Katerina Stankūnė sako, kad sluoksniuoti daug kosmetikos priemonių ant odos ne visada geras sprendimas.
„Moterys, kurios naudoja itin daug odos priežiūros priemonių, jas sluoksniuoja viena po kitos – rizikuoja sudirginti odą cheminėmis medžiagomis. Naudojant kartu skirtingų gamintojų produktus, sluoksniuojant kelis serumus ar kremus – yra būtinas profesionalus kosmetikos suderinimumas. Neatsakingai sluoksniuodamos daugybę priemonių, ant odos galite susikurti tikrą cheminių medžiagų kokteilį ir sukelti nepageidaujamą reakciją. Nepamirškime ir to, jog oda yra mūsų organas, tad priemonės, tepamos ant odos, veikia ir mūsų organizmą“, – teigia K. Stankūnė.
Geriau naudoti kelis, tačiau suderintus ar vienos linijos produktus
Pasak didžiausio Lietuvos kosmetikos gamintojo „BIOK laboratorija“ kosmetikos gamybos ekspertės Gintarės Mykolaitienės, priemonės turi derėti tarpusavyje ir, geriausia, būti tos pačios linijos – tokiu būdu užtikrinamas saugus ir optimalus veikliųjų medžiagų kiekis odai.
„Pilnavertei odos priežiūrai tikrai pakanka turėti 4-6 kosmetikos priemones. Pagal odos būklę parinkti vienos linijos produktai saugiai suteiks odai naudingų medžiagų ir bus išvengta alergijų rizika. Žinoma, galima naudoti ir skirtingų gamintojų produktus, tačiau sudėtis ir veiklios medžiagos turi derėti“, – pabrėžia kosmetikos gamybos ekspertė.
G. Mykolaitienė sako, kad renkantis odos priežiūros priemones svarbiausia atkreipti dėmesį ne tik į metų laiką, bet ir į odos poreikius. „Kuriame įvairias kosmetikos linijas skirtingiems odos tipams. Tačiau yra ir vienas bendras visų odos tipų poreikis – jos drėkinimas. „Margaritos“ kosmetikos linija su natūraliu mineraliniu „Birutės“ vandeniu, tinkanti visiems odos tipams, giliai drėkina, yra lengvai susigerianti, nepaliekanti lipnumo jausmo ir nekemšanti porų“, – pasakoja G. Mykolaitienė.
Kremai, serumai, valikliai – o kur tonikas?
G. Mykolaitienė sako, kad nors šiandien moterys savo odos priežiūrai skiria vis daugiau dėmesio – dažnai pamirštamas vienas svarbus žingsnis. Nuvalius odą, būtina atsatyti jos pH ir taip paruošti kitiems priežiūros etapams. Prausikliu, pieneliu ar miceliniu vandeniu jūs nuvalote odą, o toniku – tonizuojate, pataria G. Mykolaitienė.
„Toniko naudojimas nėra rinkodaros triukas. Prausiantis kietu vandeniu, odos pH yra suardomas ir iš lengvai rūgštinio (nuo 4,5 pH iki 6 pH) kyla iki neutralaus (7 pH). Vėliau odos pH dėl kieto vandens perkopia neutralią pH ribą ir netgi tampa šarminiu. Kitaip tariant, šarminėje terpėje oda tampa sausa ir sudirgusi, pažeidžiamas jos apsauginis barjeras. Tokia oda negali tinkamai kovoti su bakterijomis ir uždegimais. Be to, šarminė odos terpė sudaro puikias sąlygas spuogams susidaryti ir plisti“, – aiškina kosmetikos gamybos ekspertė.
Pasak kosmetikos gamybos ekspertės, svarbu rinktis kokybiškus, hialurono rūgštimi, vitaminais, mineralais ir kitomis naudingomis medžiagomis praturtintus tonikus: „Mūsų „Margaritos“ su „Birutės“ mineraliniu vandeniu kosmetikos linijos veido toniko sudėtyje yra mažos molekulinės masės hialurono rūgštis, dėl kurios pasiekiamas tyrimais įrodytas net 96 proc. odos drėkinimo efektas. Panaudojus toniką, kol oda dar drėgna, rekomenduoju tepti serumą, šitaip jis bus pasisavinamas efektyviau.“
Meskite iš galvos pasenusius mitus
Anot G. Mykolaitienės, vienas iš didžiausių mitų, jog riebios odos drėkinti nereikia. Specialistė teigia, kad didžiausia žala riebiai odai tenka, kai ji valoma itin agresyviomis priemonėmis, nenaudojami jokie drėkikliai. Ji pabrėžia, kad drėkinti būtina visus odos tipus. „Jei riebiai ar mišriai odai naudojamas drėkinantis serumas, ypač emulsinio pagrindo – drėkinančio kremo jau galima ir nebetepti, arba naudoti gelinio pagrindo drėkiklius. Tačiau visiškai nenaudoti drėkinančių priemonių nepatariu“, – aiškina ekspertė.
„Vis dar labai gajus mitas, jog žiemą negalima odos tepti drėkinančiomis priemonėmis, – teigia G. Mykolaitienė, – atvirkščiai, atsižvelgiant į jos būklę, žiemą taip pat būtina drėkinti odą. Tam puikiai tinka mūsų „Birutės“ linijos produktai. Tik reikia leisti priemonėms susigerti, neišeiti į šaltį tuoj pat pasitepus, o kremo likučius nusausinti servėtele. Jei žadama lauke būti ilgiau, ant viršaus galima tepti ir daugiau lipidų turintį produktą.“