Artėjant žiemai kyla rūpestis dėl vis labiau kylančių išlaidų už šildymą, elektrą. Ieškodami kaip sutaupyti, žmonės imasi gudrybių.
Šiuo metu socialiniame tinkle „Tik Tok“ kaip niekuomet populiarėja vienas metodas, kuris leis sušildyti patalpą naudojant keramikinius vazonus ir arbatines žvakes.
Teigiama, kad toks būdas pakels oro temperatūrą per 4 valandas. Tačiau stebėdami populiarėjantį metodą kiti kraipo galvas – ar jis nekenkia sveikatai?
@umbrellaheights Making a DIY heater in case the power shuts off during this winter storm 🥶 #texasweather #diy #lifehacks #umbrellaheights #heater ♬ Spongebob Tomfoolery - Dante9k Remix - David Snell
Kaip pasigaminti šį šildytuvą bei ar jis veikia?
Štai ko reikės: arbatinių žvakių (svarbu, kad jos būtų bekvapės), dviejų keramikinių vazonų (vienas mažesnis, kitas didesnis), liepsnai atsparaus paviršiaus, ant kurio viską konstruosite (tai gali būti kepimo skarda ar pan.) bei kažkas, kas pakels vazonus nuo liepsnai atsparaus paviršiaus, kad žvakės gautų pakankamai deguonies (tam puikiai tiks, pavyzdžiui, plytos).
Taip pat reikėtų pasirūpinti ir kažkuo, kad neleis šilumai „pabėgti“ iš vazono, pvz., veržlė ar varžtas.
Kaip pasiruošti? Idealu, jeigu šildytuvą konstruosite iš kelių skirtingų dydžių vazonų, kadangi taip jis taps dar efektyvesnis.
Pastatykite žvakes ant nedegaus paviršiaus, uždekite jas ir aplink jas sudėkite atramas, kurios pakels vazonus (pvz. plytas). Tada ant jų viršaus uždėkite vazonus, rašoma techadvisor.com.
Tam, kad jaustumėte sklindančią šilumą, geriausiai yra uždegti tris ar daugiau arbatinių žvakučių. Visgi, nors vazonai akivaizdžiai įkais, turėkite omenyje, kad tai nėra ypatingai alternatyvus būdas, kuris sušildys visą patalpą. Jeigu norite sušilti – geriausiai šiuos vazonus laikykite šalia savęs, kad jaustumėte sklindančią šilumą.
Šis sukonstruotas namų sąlygomis šildytuvas geriausiai veiks kaip asmeninis šildytuvas, tačiau nebus tinkamas naudoti siekiant sušildyti visus namus.
Ar tai kenkia sveikatai?
Yra keletas dalykų, į kuriuos būtina atsižvelgti. Pirmasis – iškyla gaisro pavojus, todėl prieš bandant išmėginti štai šį būdą, reikėtų viską gerai apgalvoti.
Per laiką vazonai įkais iki tokio lygio, kad negalėsite jų liesti, todėl kilus gaisro pavojui, negalėsite visko staigiai išardyti. Todėl geriausiai tam yra pasiruošti iš anksto – visuomet šalia savęs turėkite pasidėję karščiui atsparias pirštines.
Pavojumi sveikatai gali tapti ne tik gaisras, tačiau ir arbatinių žvakių skleidžiamos medžiagos. Dažniausiai šios žvakės, kurios kainuoja pakankamai pigiai, yra gaminamos iš parafino vaško, kuris išskiria LOJ (lakius organinius junginius), įskaitant benzeną ir tolueną. Šios medžiagos nėra draugiškos sveikatai.