Socialinio tinklo „Facebook“ „Mūsų Neringa“ grupėje pasidalijęs savo dviem nemažo dydžio laimikiais, Andrius susilaukė nemažai dėmesio.
Daugelis stebėjosi, kad Nidos gyventojui labai pasisekė surasti šiuos dailius gintaro gabalėlius, o kiti ėmė dalintis savo surastų gintarų nuotraukomis.
![Andrius Zamoida (nuotr. asm. archyvo) 4](https://static2.inspektorius.lt/static.php?v=04.0.7.000_02110249&t=cr&s=800x600&m=4&f=/Uploads/UGallery/photos/4f/dd/12/f2/4fdd12f2107fd6b9c19d61b97d40a5e9.jpg)
Atskleidė, kur rado
Paprašytas šiek tiek papasakoti apie gintarus, Andrius pasakojo, kad šie gintarai, jo akimis, nėra tokie ir dideli.
„Aš šiuos gintarus pagavau. Jie yra normalūs, vidutiniai gintarai, vieno svoris yra 100 gramų, kito – 70 gramų. Žmonės randa kur kas didesnių gintarų“, – kuklinosi pašnekovas.
Vis tik, pasak jo, gintarai įspūdingi tuo, kad yra taisyklingos formos ir užburiančių spalvų. Andrius tikino, kad galbūt tai buvo pagrindiniai aspektai, dėl kurių internautams patiko jo radiniai.
Paklaustas, kur rado šiuos gintarus, Andrius atskleidė, kad jie surasti Karklės paplūdimyje, tačiau pridėjo, kad neretai, ieškodamas gintarų, mėgsta apvažiuoti ir kitas vietas.
„Yra tokių vietų, kuriose dažniausiai ieškau gintarų. Jas patikrinu pirmiausiai – Olando kepurę, Karklę, Melnragę. Jos pačios populiariausios“, – paaiškino pašnekovas.
Gaudo gintarus graibštu
Pats Andrius naujienų portalo tv3.lt skaitytojams atskleidė, kad gintariavimu užsiima jau nebe pirmus metus. Jis pasakojo, kad gintarus gaudo su graibštu.
„Gintarus gaudau jau tūkstantį metų naudojamu būdu – graibštu. Tai yra įrankis, kurį žino visi pajūrio gyventojai. Graibštas yra su tinkleliu ir, kai vyksta gintaro metimas, mes su juo gaudome gintarą.
Pagauname, žinoma, su jūros „šiukšlėmis“ – pagaliais, žolėmis, plastiku. Jūra visa tai meta į krantą, tačiau kartu su „šiukšlėmis“ yra ir gintarų.
Kartais būna, kad pamatai gintarą ir jį gaudai, o kartais semi visą turinį ir tikrini, kas papuola, nes tarp „šiukšlų“ būna ir lobių“, – šyptelėjo Andrius.
Paklaustas apie tai, ar dažnai vyksta ieškoti gintarų, Andrius prisipažino, kad gana dažnai. Anot jo, viskas priklauso nuo oro sąlygų.
Pašnekovas pasakojo, kad būna atvejų, kuomet porą mėnesių iš eilės kone kasdien galima vykti į paplūdimį ieškoti gintarų, o kartais galima turėti porą mėnesių poilsio.
„Pasitaiko tokių oro sąlygų, kuomet kone kiekvieną dieną gali važiuoti prie jūros ir gaudyti gintarus, ieškoti jų, o būna, kad du mėnesius gali sėdėti namuose ir glostyti jau surinktus gintariukus“, – juokėsi Andrius.
Mėgstamas hobis
Pokalbio metu pašnekovas taip pat pasakojo, kad gintarų rinkimas jo gyvenime buvo tapęs ir pagrindine veikla.
Jis kalbėjo, kad buvo laikas, kuomet jis du metus nedirbo, tad pasiryžo išmėginti gintarų rinkimą ir netikėtai ši veikla tapo jo gyvenimo dalimi.
„Aš esu Nidos gyventojas, tad pajūryje gyvenau, matydavau nuo vaikystės, kaip į krantą išmesdavo gintariukų, bet niekada neprisiruošdavau prisirinkti.
O kažkada, kai nedirbau, buvo pats tas metas pabandyti. Pradėjau užsiimti veikla, o iš jos gali pavykti ir šiek tiek uždirbti“, – tikino jis.
Paklaustas, kur naudoja visus surinktus gintarus, Andrius prisipažino, kad dalį iš jų parduoda. Vis tik iš kitos dalies žaliavų vyras gamina įvairius dirbinius.
„Įprastai, kai pagaunu gintarus, stengiuosi greitai neparduoti. Norisi pačiam pasidžiaugti, bet jeigu dešimt metų gaudytum gintarus, neparduotum, tai būtų krūvos gintarų.
Kur juos dėti? Tenka parduoti, gaminti iš jų dirbinius, tad man didelė dalis gintaro taip ir susinaudoja“, – atskleidė pašnekovas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!