Kazimiero Simonavičiaus universiteto prof. dr. Gediminas Navaitis pabrėžia, kad nors stresą iš dalies galima išmokti valdyti, tam tikras, nedidelis streso lygis gyvenime yra reikalingas.
„Na, pavyzdžiui, jeigu ateisime į pasimatymą ir visai negalvosime, ar mūsų antroji pusė ateis ar ne, mums bus vienodai, tai nebus gerai. Arba jeigu sportininkui bus vienodai, ar jis laimės pirmą vietą, ar antrą – tai irgi nebus gerai“, – sako jis.
Pasak profesoriaus, nuolatinį stresą gali sukelti aplinka, kūno ar psichologinės būsenos, visuomenės situacijos ar asmeninės egzistencinės problemos.
Lengviausiai atpažinti stresą gali padėti nuotaikų kaita. Pavyzdžiui, jeigu nuolatos laimingas buvęs žmogus staiga tampa piktas ir irzlus, galima imti įtarti, kad jis patiria būtent minėtą stresą.
Gyvenimo įvykiai, kurie sukelia stresą:
Sutuoktinio mirtis – 100 balų; Skyrybos – 73 balai; Kalėjimo bausmė – 63 balai; Artimo šeimos nario mirtis – 63 balai; Asmeninė liga – 53 balai; Vestuvės – 50 balų; Atleidimas iš darbo – 47 balai; Nėštumas – 40 balų; Nesklandumai sekse – 39 balai; Naujas šeimos narys – 39 balai; Finansinės padėties pasikeitimas – 38 balai; Nesklandumai su vadovu – 23 balai; Miego įpročių pasikeitimas – 16 balų; Valgymo įpročių pasikeitimas – 15 balų; Atostogos – 13 balų; Kalėdos – 12 balų.