• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar Šiauliuose nuo erkinio encefalito mirė vyras. Medikai kovojo dėl jo gyvybės, tačiau, deja, jo reanimuoti nepavyko.

Vakar Šiauliuose nuo erkinio encefalito mirė vyras. Medikai kovojo dėl jo gyvybės, tačiau, deja, jo reanimuoti nepavyko.

REKLAMA

Šiuo metu vien Vilniaus Santaros klinikų infekcinėje ligoninėje erkinio encefalito padarinius gydosi dešimtys pacientų. Tarp jų – 36-erių metų trijų vaikų tėvas, ugniagesys iš Eišiškių.

Šalia budi žmona

Vyrą erkinis encefalitas pakirto visiškai netikėtai. Iki tol ugniagesys buvo visiškai sveikas, stiprus, veiklus ir energingas.

Šios dienos jam, deja, itin įtemptos ir sudėtingos. Jam tenka kovoti dėl savo gyvybės. Šalia jo dienas leidžia jo žmona, trijų vaikų mama.

Lemtingos dienos

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos vadovu Sauliumi Džiautu. Jo teigimu, kolegos ugniagesio būklė išlieka sunki, o šios dienos jam – lemtingos. „Jo būklė nuo vakar dienos nepasikeitė. Yra tikrai kūno paralyžius.

Su šeima tiesiogiai bendrauja ir kontaktuoja tik vienas artimas kolega, būrio vadas“, – kalba S.Džiautas.

Parėmė žmoną

Jis tikino, kad netrukus po nelaimės profesinė sąjunga pasirūpino ugniagesio žmona, suteikė jai finansinę paramą, kad ši galėtų važinėti kasdien į ligoninę iš Eišiškių į Vilnių.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar yra kritinis laikas. Tai pats ligos pikas, todėl labai svarbu žiūrėti, kaip ligą atlaikys jo organizmas“, – kalbėjo S.Džiautas.

REKLAMA

Sergamumas didėja

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) preliminariais duomenimis, Lietuvoje sergamumas erkiniu encefalitu didėja: per š.m. pusmetį (sausio – birželio mėnesius) erkiniu encefalitu susirgo virš 90 asmenų ir tai trečdaliu daugiau nei registruota susirgimų pernai per tą patį laikotarpį (61 atvejis).

Pasak mokslų daktarės, ULAC entomologės Mildos Žygutienės, efektyvi erkinio encefalito (EE) prevencinė priemonė – skiepai. Vakcinaciją nuo EE rekomenduojama pradėti žiemą arba ankstyvą pavasarį, kol dar neprasidėjęs erkių aktyvumo laikotarpis. "Žmogus tampa pilnai apsaugotas nuo EE praėjus 2 savaitėms nuo antrosios vakcinos dozės suleidimo", - aiškino dr. M. Žygutienė.

REKLAMA
REKLAMA

ULAC specialistai primena, kad jei įsisiurbė erkė, ,tai ją ištraukti galima paprasčiausiu pincetu. Prieš traukiant erkę riebalų ir kitų medžiagų naudoti nereikia, nes pašaliniai dirgikliai suaktyvina erkės mitybą.

Erkę svarbu pincetu suimti kuo arčiau žmogaus kūno odos ir nesukiojant staigiu judesiu traukti į viršų, įkandimo vietą dezinfekuoti. Įkandimo vietą ir savo savijautą rekomenduojama stebėti mėnesį – per šį laiką pasireiškia erkių platinamų ligų simptomai. Ištrauktos erkės į laboratoriją vežti tyrimams neverta, jei ji ir buvo infekuota, efektyvių prevencinių priemonių galinčių padėti apsisaugoti nuo ligos - jau įkandus erkei - nėra.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų