Ar insultas dažnai nusineša gyvybes ir kaip užkirsti jam kelią? Apie tai tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su VUL Santaros klinikų gydytoju neurologu Ryčiu Masiliūnu ir VUL intervenciniu radiologu Giviu Lengveniu.
Ar įmanoma jaunam žmogui apsisaugoti nuo insulto? Pasak laidoje viešėjusių medikų – insulto priežastys jauniems ir vyresniems pacientams yra skirtingos: „Aišku, visais atvejais priežastys susijusios su širdies ir kraujagyslių rizikos veiksniais, širdies defektais, krešumo sutrikimais.
Iš esmės jaunus žmones dažniausiai tikriname dėl krešumo sutrikimų. Vertiname, ar nėra rizikos.
Padidėjusio krešumo rizikos žmogus pats nusistatyti negali, jis jo niekaip nepajaus tol, kol neįvyks trombozė, insultas ar infarktas.“
R.Masiliūnas atkreipė dėmesį, kad pakankamai dažnai insultas pakerta jaunas moteris, o didžiausią riziką turi tos, kurios rūko, skundžiasi migrena bei vartoja kontraceptines tabletes: „Kai susideda ši kombinacija, insultas ištinka neretais atvejais.“
Apie tai, kaip apsisaugoti nuo insulto ir kokie būdai gali padėti užkirsti kelią, kviečiame žiūrėti tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.
Apie ką kalbėjomės:
00:56 kaip atskirti infarktą nuo insulto 02:00 keturios auksinės valandos 03:15 trombų šalinimas 04:00 medicinos pokyčiai Lietuvoje 07:00 insultas pakerta vis jaunesnius 10:30 įsimintiniausias pacientas 15:00 klaidos, kurias daro artimieji 17:40 liekamieji reiškiniai po insulto 20:40 insultas pakeičia gyvenimą 23:00 antrasis insultas 25:00 aneurizmos grėsmė 30:00 aneurizmos gydymas 34:00 magnetinio rezonanso tyrimas 38:00 antroji laidos dalis, pokalbis apie spazminius skausmus 40:00 Irmantas Aleksa apie dažniausius skausmus