Taip rašoma naujoje „HP Wolf Security“ ataskaitoje, kurioje teigiama, kad užgrobiamos vartotojų „Chrome“ naršykles, jei jie bando atsisiųsti populiarius filmus ar vaizdo žaidimus iš piratinių svetainių.
Ši taktika gali būti labai naudinga kibernetiniams sukčiams, ypač dėl to, kad ši naujausia ataka yra labai atkakli ir gali iš naujo būti paleidžiama kas 50 minučių.
Sukčiai platina savo piktybinę apkrovą
Sukčiai platina savo piktybinę apkrovą naudodami „Chromeloader“ plėtinį, vadinamą „Shampoo“, kurį jie prašo nieko blogo neįtariančių vartotojų ją įdiegti, kai šie bando žiūrėti vaizdo įrašus internete. Pridėjus prie „Chrome“, ji gali nukreipti aukos paieškos užklausas į kenkėjiškas svetaines arba puslapius, rašo mirror.co.uk.
Pašalinti klaidą nėra taip paprasta, kaip paprasčiausiai ištrinti plėtinį, naudojant slaptą taktiką, kad paslėptumėte ir iš naujo įkeltumėte dalykus, kai vartotojas bandys juos pašalinti.
Pateikiame naujausius „HP Wolf Security“ patarimus:
- pašalinkite visas suplanuotas užduotis, kurių priešdėlis yra „chrome“;
- teisėtos „Chrome“ užduotys paprastai nurodomos priešdėliu „Google“;
- ištrinkite registro raktą „HKCU\Software\Mirage Utilities\“;
- perkraukite kompiuterį.
Kartu su šiuo bjauriu plėtiniu „HP Wolf Security“ taip pat ragina visus „Chrome“ naudotojus saugotis padirbtų „OneNote“ dokumentų.
Kibernetiniai užpuolikai naudojasi šiais populiariais failais, kad už netikrų „spustelėkite čia“ piktogramų įterptų kenkėjišką programinę įrangą.
Paspaudus paleidžiamos kenkėjiškos programs, kad užpuolikams būtų suteikta visapusiška prieiga prie naudotojo įrenginio – tada tai gali būti parduota kitoms kibernetinių nusikaltėlių grupėms ir išpirkos programų gaujoms.
„Kad apsisaugotumėte nuo naujausių grėsmių, patariame vartotojams ir įmonėms vengti atsisiųsti medžiagos iš nepatikimų svetainių, – sakė Patrickas Schläpfer, HP Wolf Security grėsmių tyrimų grupės, HP Inc., kenkėjiškų programų analitikas, paaiškindamas daugiau apie šias naujausias ir gana bauginančias grėsmes. –
Darbuotojai turėtų būti atsargūs dėl įtartinų vidinių dokumentų ir prieš atidarydami pasidomėti siuntėju. Organizacijos taip pat turėtų sukonfigūruoti el. pašto užkardų ir saugos įrankių politiką, kad blokuotų „OneNote“ aplankus iš nežinomų išorinių šaltinių.“
Jei susiduriate su kai kuriomis iš šių problemų, jūsų kompiuteryje gali būti įdiegta nepageidaujama programinė įranga arba kenkėjiška programa:
- iššoka skelbimai ir nauji skirtukai, kurie neišnyksta;
- pagrindinis „Chrome“ puslapis arba paieškos sistema nuolat keičiasi be jūsų leidimo;
- nepageidaujami „Chrome“ plėtiniai arba įrankių juostos nuolat grįžta;
- jūsų naršymas užgrobtas ir nukreipiamas į nepažįstamus puslapius ar skelbimus;
- įspėjimai apie virusą arba užkrėstą įrenginį.
Ateityje venkite nepageidaujamos programinės įrangos atsisiųsdami tik saugius aplankus arba lankykitės tik saugiose svetainėse.
Primename, kad Lietuvoje siųstis nemokamai filmus iš piratinių svetainių yra nelegalu.