Atėjus pavasariui daugelis skuba tvarkyti namus ir jų aplinką, bet ar pagalvojote, kad tą patį reikėtų padaryti ir su savo internetinėmis paskyromis?
Jei jau seniai netikrinote ar nekeitėte slaptažodžių, dabar gali būti labai geras metas atlikti keletą svarbių pakeitimų, rašoma mirror.co.uk.
Svarbu prisiminti, kad naudojant tą patį slaptažodį kelioms platformoms ir darant juos pernelyg paprastus, kibernetiniams nusikaltėliams tampa lengva įsilaužti į jūsų paskyras.
Populiariausi blogiausi slaptažodžiai
Neseniai paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad atskleista 10 blogiausių slaptažodžių, kurie buvo panaudoti daugiau nei aštuonis milijonus kartų.
Vieni blogiausių ir dažniausiai naudojamų slaptažodžių yra „123456“, „admin“ ir net „password“ (liet. – „slaptažodis“). Galbūt tai skamba neįtikėtinai, bet milijonai žmonių vis dar naudoja šiuos absurdiškai lengvai atspėjamus žodžius.
Norite sužinoti, kokie kiti slaptažodžiai yra patys blogiausi? Toliau pateikiamas visas sąrašas ir jei jame yra ir jūsų slaptažodis, privalote jį nedelsiant pakeisti.
- 123456
- 123456789
- 1234
- 12345678
- 12345
- password (liet. – slaptažodis)
- 111111
- admin
- 123123
- abc123
Reikia saugotis ir slaptažodžių, kuriems naudojami sporto komandų pavadinimai, pavyzdžiui, „liverpool“ arba „arsenal“, taip pat nenaudoti žmonių vardų – nei savo, nei sutuoktinio ar vaikų.
Kitas dalykas, kuris nepadeda užtikrinti saugumo internete, yra viena klaida – kai tas pats slaptažodis naudojamas jungiantis prie kelių skirtingų platformų.
Kaip sukurti saugų slaptažodį?
„McAfee“ saugumo ekspertai teigia, kad daugelis interneto vartotojų turi potencialiai pažeidžiamus slaptažodžius. Dėl to naudotojams kyla didesnė kibernetinio saugumo pažeidimų rizika.
„Slaptažodžių vagystės tebėra populiari kibernetinių nusikaltėlių atakų priemonė, o gavus informaciją ji gali laisvai cirkuliuoti internete arba būti parduota kitiems piktavaliams.
Atsižvelgiant į tai, slaptažodžių valdymas yra kaip niekad svarbus: 66 proc. interneto vartotojų naudoja tą patį slaptažodį kelioms paskyroms, o 80 proc. duomenų saugumo pažeidimų įvyksta dėl prasto slaptažodžių saugumo“, – aiškina „McAfee“ ekspertai.
Taigi, kaip išvengti įsilaužėlių ir išlikti saugiems? Yra keletas gana paprastų būdų, kaip užtikrinti saugumą. Tai – stiprių slaptažodžių susikūrimas, juose naudojant skaičius, didžiąsias raides ir simbolius.
Pavyzdžiui, galite pakeisti „liverpool“ į „L1verP@ol“, tada slaptažodį iškart bus sunkiau nulaužti.
Kai kurios naujos technologijos, naudojamos tokių įmonių kaip „Apple“ ir „Google“, netgi gali už jus sukurti neįveikiamus slaptažodžius, todėl jums nereikės stresuoti.
„McAfee“ teigia, kad kiekvienai paskyrai turėtumėte naudoti tik vieną, tai vietai skirtą slaptažodį.
„Vieną slaptažodį skirtingoms paskyroms kibernetiniai nusikaltėliai gali lengviau atkurti, todėl būtina naudoti skirtingus, sunkiai nulaužiamus slaptažodžius, kad užtikrintumėte savo paskyrų saugumą“, – aiškino ekspertai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!