Ilgalaikius koronaviruso simptomus analizavę mokslininkai išsiaiškino, kad plaukai ėmė slinkti iš viso 359 iš 1 655 pacientų. „The Lancet“ žurnale publikuoti rezultatai taip pat rodo, kad išsekimas, dusulys, galvos svaigimas ir sąnarių skausmas yra vieni pagrindinių ilgalaikių ligos simptomų. Tyrimą atlikę autoriai teigia, kad ilgalaikiai viruso padariniai kol kas dar menkai žinomi.
Pasak jų, alopecija – plaukų slinkimas – dažniau pasitaiko moterims, nei vyrams, kaip ir bendras silpnumas ar išsekimas be polipnėja – tankus kvėpavimas – po fizinės veiklos.
Šios ataskaitos autoriai rezultatuose skelbia: „Per šešis mėnesius nuo ūmios infekcijos COVID-19 pacientus daugiausiai vargino išsekimas ir raumenų silpnumas, miego sutrikimai, nerimas ir depresija. Hospitalizacijos metu sunkiau sirgusiems pacientams vėliau nustatyta pablogėjusi plaučių difuzija ir abnormalūs pokyčiai krūtinės ląstoje, jų ilgalaikis pasveikimas yra daug sunkesnis.“
Tyrimas buvo atliktas su patvirtintais COVID-19 pacientais, kurie buvo išrašyti iš ligoninės Uhane. Tyrimas atliktas praėjusiais metais ir truko nuo sausio 7 iki gegužės 29 dienos. Šie pacientai pasveiko ir buvo išrašyti iš ligoninės, o vėliau jiems buvo pateikti klausimynai. Buvo vertinami jų simptomai ir su sveikata susijusi gyvenimo kokybė. Jiems taip pat buvo paskirta medicininė apžiūra bei šešių minučių trukmės ėjimo testas, o taip pat padaryti kraujo tyrimai.
Po šešių mėnesių nuo teigiamo COVID-19 testo dažniausi pacientų simptomai buvo bendras išsekimas ir raumenų silpnumas – jais skundėsi 63 procentai žmonių. Antroje vietoje – miego sutrikimai, pasireiškę 26 procentams tyrimo dalyvių. Nerimas ir depresija vargina 23 procentus pacientų, tuo tarpu apie plaukų slinkimą informavo 22 procentai pacientų.
Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba plaukų slinkimo koronaviruso simptomų sąraše nemini, tačiau primena, kad žmogui per dieną nepastebimai nuslenka nuo 50 iki 100 plaukų.