Spalio mėnesį olimpietis pradėjo kovą su gerklės infekcija, kuri vėliau išplito į skrandį ir plaučius, o po beveik dviejų mėnesių ligoninėje 32 metų vaikino mirtis buvo konstatuota trečiadienį staiga pablogėjus sveikatai.
Gyvybę pasiglemžė liga
I. Matosas pateko į šuolių į vandenį vyrų sinchroninę trijų metrų tramplino rungtį ir vienintelį kartą pasirodė vasaros olimpinėse žaidynėse, kur su partneriu Luiz Outerelo užėmė 8 vietą. Jis taip pat iškovojo tris bronzos medalius 2010 metų Pietų Amerikos žaidynėse, o paskelbtame pareiškime Brazilijos olimpinis komitetas pagerbė sportininką, praneša mirror.co.uk.
„Esame labai nuliūdę, nes gavome žinią apie ankstyvą olimpinio naro Iano Matoso, kuriam tebuvo 32 metai, mirtį. Brazilijos komanda pripažįsta jo indėlį į disciplinos evoliuciją. Reiškiame nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir draugams“, – rašė Brazilijos olimpinis komitetas.
I. Matosas, kuris 2014 metais paskelbė esąs gėjus, anksčiau pripažino, kad yra dėkingas olimpiečiui Tom Daley už tai, kad suteikė jam pasitikėjimo būti savimi ir atskleisti savo seksualinę orientaciją.
Karjeroje sekė kito olimpiečio pavyzdžiu
2013 metų gruodį T. Daley, kuris šią vasarą ketvirtuoju bandymu 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse iškovojo olimpinį auksą, išleido „Youtube“ vaizdo įrašą, kuriame paskelbė, kad yra turėjęs santykius su vyru. Tuo metu jis save apibūdino kaip biseksualų, bet nuo tada save vadina gėjumi. Jis ir kino režisierius Lance Black dabar yra susituokę ir augina surogatinės motinos pagimdytą vaiką.
T. Daley prisipažinus, I. Matosas pasekė jo pavyzdžiu po kelių mėnesių ir prisipažino, kad jautė spaudimą slėpti vaikinus ir elgtis nenatūraliai.
Interviu laikraščiui jis taip pat atskleidė, kad po britų žvaigždės viešo pasisakymo, ir pats I. Matosas artimam draugui pasakė, kad yra gėjus, tačiau iš pradžių jam buvo patarta šį faktą nutylėti, nes prieš 2016 metų olimpines žaidynes galėjo prarasti rėmėjus.
Lapkričio mėnesį brazilo naro draugai ir rėmėjai surinko lėšų, kad šeimos nariai galėtų nukeliauti į Rio de Žaneirą, kur jis buvo gydomas ligoninėje. Pirminis tikslas buvo surinkti 1 300 svarų sterlingų, tačiau surinkta suma dvigubai didesnė.