Naujasis COVID-19 variantas sparčiai plinta visoje JK ir tikimasi, kad netrukus bus įvestos griežtesnės priemonės, siekiant suvaldyti viruso plitimą, rašo mirror.co.uk.
JK Omicron mirčių skaičius dabar išaugo iki 12, o dar 104 pacientai yra gydomi ligoninėse dėl mutantinio viruso. Baiminamasi, kad netrukus jų skaičius gali smarkiai išaugti.
Žinojimas, ką gali reikšti perštinti gerklė ar galvos skausmas, gali sujaukti šventinius planus, tačiau tai taip pat suteikia galimybę apsaugoti savo artimuosius.
Simptomai išduodantys virusą
Nustatyti aštuoni simptomai, padedantys atpažinti šį COVID-19 variantą: perštinti gerklė, sloga, nuovargis, čiaudulys, apatinės nugaros dalies skausmas, galvos skausmas, naktinis prakaitavimas ir raumenų skausmai.
Profesorius Tim Spector, vadovaujantis „ZOE Covid App Symptom“ tyrimui, tikėjosi, kad žmonės dabar atpažins į peršalimą panašius simptomus, kurie atrodo kaip vyraujantis Omicron atmainos bruožas.
Naujausia tyrimo analizė parodė, kad tik pusė žmonių, šiuo metu sergančių COVID-19, jautė tris pirminius simptomus, išvardytus NHS gairėse – karščiavimą, kosulį arba skonio ar kvapo praradimą.
Savaitgalį profesorius Spector išreiškė nusivylimą, kad NHS dar neatnaujino savo rekomendacijų. Naujausia analizė rodo, kad tik 50% žmonių, šiuo metu sergančių COVID-19, patiria pirminius simptomus.
Naujienos apie simptomus, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį, skelbiamos šalyje plintant virusui, o JK pirmadienį, gruodžio 20 dieną, užfiksuoti 91 743 nauji atvejai.
JK sveikatos apsaugos agentūra (UKHSA) patvirtino 8 044 papildomus Omicron varianto atvejus, todėl bendras šio varianto atvejų skaičius JK pasiekė 45 145.
Pirmieji duomenys rodo, kad stiprinamasis skiepas yra geriausia apsauga nuo Omicron, jis gali padidinti efektyvumą iki 75%.
Anksčiau šią savaitę paskelbtas tyrimas atskleidė, kad trys pagrindinės koronaviruso vakcinos suteikia „žymiai mažesnę“ apsaugą nuo Omicron varianto.
Tačiau mokslininkai teigia, kad revakcinacija trečiąja doze greičiausiai „atkurtų didžiąją dalį apsaugos“. Antradienį paskelbtą tyrimą atliko Masačusetso bendrosios ligoninės (MGH), Harvardo ir MIT mokslininkai. Mokslininkai ištyrė žmonių, kurie buvo skiepyti Moderna, Johnson & Johnson ir Pfizer/BioNTech vakcinomis, kraujo reakciją į pseudovirusą, sukurtą taip, kad jis būtų panašus į Omicron variantą.
Tyrėjai nustatė, kad visų trijų vakcinų įprastinių režimų varianto antikūnų neutralizavimas yra „mažas arba jo visai nėra“.
Duomenys buvo gauti, ištyrus dviem „Moderna“ arba „Pfizer“ / „BioNTech“ arba viena „J&J“ vakcinos dozėmis skiepytų žmonių kraują.
Tačiau tyrimas nustatė, kad neseniai papildomą revakcinacijos dozę gavusiųjų žmonių kraujas parodė „smarkų varianto neutralizavimą“.