• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo tada, kai princas Harry ir Meghan Markle pasitraukė iš dirbančiųjų karališkosios šeimos narių gretų, jų gyvenimas atrodo visai kitaip. Įdomu tai, kad yra viena taisyklė, kurios jiems nebereikia laikytis dėl dovanų

Nuo tada, kai princas Harry ir Meghan Markle pasitraukė iš dirbančiųjų karališkosios šeimos narių gretų, jų gyvenimas atrodo visai kitaip. Įdomu tai, kad yra viena taisyklė, kurios jiems nebereikia laikytis dėl dovanų

REKLAMA

Kai Meghan Markle ir princas Harry kaip karališkosios šeimos nariai atlikinėjo savo pareigas ir naudojosi mokesčių mokėtojų lėšomis, jie turėjo laikytis daugybės taisyklių.

Tačiau, kai jie pasitraukė 2020 m. ir nusprendė siekti „finansinės nepriklausomybės“, jų gyvenimas pasikeitė ir daugelis protokolų, kurių jie anksčiau privalėjo laikytis, jiems nebetaikomi – įskaitant dovanų gavimą.

Karališkosios šeimos nariai, priimdami dovanas ar dovanėles iš visuomenės narių ir privačių įmonių, turi laikytis griežtų taisyklių – taip siekiama užtikrinti, kad dovana nepakenktų patiems karališkosios šeimos nariams, todėl ši taisyklė taip pat apsaugo visą monarchijos instituciją, rašoma mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar Meghan ir Harry yra privatūs asmenys, todėl jiems nebereikia nerimauti dėl tokios taisyklės, dėl kurios 2018 m. jie turėjo grąžinti 7 mln. svarų sterlingų vertės vestuvines dovanas, nes jie nebeatstovauja karališkajai šeimai kaip oficialūs asmenys ir nebegauna jokio valstybinio finansavimo.

REKLAMA

Laikėsi išskirtinės taisyklės

Pranešama, kad per 2018 m. gegužę vykusias vestuves Meghan ir Harry buvo užversti geranoriškų visuomenės narių dovanomis – nepaisant to, kad jie paprašė vietoj vestuvinių dovanų paaukoti vienai iš jų pageidaujamų labdaros organizacijų.

Vis dėlto kai kurie žmonės tiesiog negalėjo atsispirti bandymui įteikti laimingai porai savo gerų norų ženklą, ir, deja, saugumo sumetimais jaunavedžiams Sasekso kunigaikščiui ir kunigaikštienei paprasčiausiai nebuvo leista pasilikti nė vienos iš šių dosnių visuomenės dovanų.

REKLAMA
REKLAMA

Lygiai taip pat teigiama, kad vestuvines dovanas porai siuntė daugybė įmonių, kurios taip pat buvo priverstos jas grąžinti dėl dviejų priežasčių.

Pirma, nes karališkasis protokolas nurodo, kad „pagrindinis principas, kuriuo vadovaujasi karališkosios šeimos nariai, priimdami dovanas, yra tas, kad neturėtų būti priimamos jokios dovanos, įskaitant gerais norais grįstas dovanas ar paslaugas, dėl kurių karališkosios šeimos nariai būtų arba galėtų atrodyti, kad dėl jų jis yra kaip nors įsipareigojęs dovanotojui“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antra, jei įmonės dovanoja dovaną vienam iš karališkosios šeimos narių, tai gali būti suvokiama kaip tam tikra reklamos forma – juk tai puiki reklama įmonei, kai vienas iš karališkosios šeimos narių yra matomas naudojantis vienu iš jų produktų. Tačiau tai nelaikoma tinkamu elgesiu, todėl bet kokias atsiųstas dovanas reikėtų grąžinti, o, Meghan ir Harry atveju, po jų vestuvių Vindzore buvo grąžinta 7 mln. svarų sterlingų vertės gėrybės.

REKLAMA

Priėmė dovanas

Visgi, per neseniai vykusį poros vizitą Nigerijoje jiems nebuvo taikomos jokios iš šių taisyklių, ir jie turi teisę pasilikti sau bet kokias dėmesingas dovanas, kurias gavo viešnagės šalyje metu, jei tik nori.

Pavyzdžiui, tiek Meghan, tiek Harry, kai jie ten lankėsi, gavo tradicinių nigerietiškų drabužių ir abu atrodė jais sužavėti.

Taip pat pirmąją kelionės dieną Harry gavo neįtikėtinai mielą portretą, kuriame jis pavaizduotas vaikystėje su savo mirusia motina princese Diana, taip pat nuostabų jo ir Meghan paveikslą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų