Panašiomis aplinkybėmis neseniai žuvo du vaikai, po to, kai įsėdo į įkaitusį automobilį.
„Kuo daugiau kalbu, tuo labiau girdžiu, kad vaikai nepagalvodami lipa į įkaitusius automobilius“, – sako Jenny Stanley, trijų vaikų mama iš Džordžijos valstijos, viešai prabilusi „Fox News Digital“ apie savo šeimos tragediją.
Praėjusį mėnesį Šiaurės Karolinoje 2 metų berniukas mirė po to, kai buvo rastas savo šeimos neužrakintame automobilyje. Policija teigia, kad neaišku, kaip berniukas pateko į transporto priemonę. Pasak jų, berniukas mirė ligoninėje praėjus savaitei po incidento.
2022 m. liepos 31 d. kitas 2 metų vaikas mirė po to, kai buvo rastas be sąmonės ženklų automobilyje, Kanzaso valstijoje. Apygardos policijos departamentas nurodė, kad vaiko mirtis galėjo būti susijusi su karščiu. Policijos atstovai patvirtino, kad vaikas nebuvo paliktas automobilyje, praneša „Kids and Car Safety“.
Teigiama, kad vaikai gali patys įlipti į transporto priemones norėdami patyrinėti mašiną, žaisdami slėpynes ar dėl kitų aplinkybių. Dauguma vis dar susiduria su mįsle, kaip vaikai patenka į automobilius be suaugusiųjų priežiūros.
Prisimena dukrą šilčiausiais žodžiais
Sydney Stanley buvo vos 6 metų, kai ji mirė įlipusi į karštą automobilį. Tragiškai pasibaigęs įvykis įvyko prieš 12 metų. J. Stanley savo dukrą apibūdina kaip „kupiną laimės mergaitę, kuri vienomis dienomis būdavo tikra princesė, o kitomis – karstėsi po medžius kaip berniukas“.
„Ji visada būdavo labai tvirtai apsisprendusi, ko nori, o ko ne. Tai būdavo visuomet aišku. Kiekvieną kartą susinervinusi ji pareikšdavo, kad kažkas įžeidė jos jausmus“, – sakė J. Stanley.
„Vieną kartą jos draugas jai masažavo kojas, kol ji skaitė knygą. Nežinau, kaip jai taip pavyko – priversti savo draugą – tai padaryti“, – toliau pasakojo žuvusios mergaitės mama prisimindama tvirtą dukros charakterį.
Mergaitė taip pat turėjo didelę aistrą šokiams. „Po vienos šokių treniruotės, kuomet jai pavyko atlikti šokio judesį, ji dalinosi savo džiaugsmu: „Tai buvo geriausia mano diena“, tada sakė man ji. Mirtis ją ištiko kitą sekmadienį, todėl šokių pamokoje sudalyvauti jai pavyko tik vieną kartą“, – prisiminė J. Stanley.
Tragedijos dieną, 2010 m. rugpjūčio 22 d., Jenny Stanley tvarkė reikalus su savo vyriausiuoju sūnumi Loganu (kuriam tuo metu buvo 12 metų), o dukra tuo metu žaidė kaimyno namuose.
Kaip tik tuomet J. Stanley vyras Mike‘as paprašė kito sūnaus Meisono (kuriam tuo metu buvo 10 metų) nueiti iki kaimynų namų ir pasakyti seseriai, kad laikas grįžti į namus.
Tačiau kaimyno namuose Sydney nebuvo. Apie tai sužinojęs, jos tėvas sėdo į automobilį, norėdamas važiuoti po apylinkes jos surasti. Įlipęs į automobilį, Mike‘as dukrą rado be gyvybės ženklų ant galinės keleivio sėdynės.
Žinią apie dukros sveikatą Jenny išgirdo iš šeimos draugo, važiuodama pakeliui į namus. Kai ji pasiekė tikslą, prie jos namo stovėjo policija ir greitosios pagalbos automobilis. Kaip tik tuo metu paramedikai kovojo už Sydney gyvybę, rašoma fox5atlanta.com.
„Viskas atrodė kaip sulėtintas filmas“, – sakė ji „Fox News Digital“.
„Prisimenu, kaip medikai bandė ją atgaivinti ir vis rėkė vienas kitam, kad nenustotų jos gaivinti. Su Mike‘u vykome greitosios automobilyje laikydami Sydney už rankos. Prisimenu, kad žiūrėdama pro greitosios galinį langą pamačiau savo dviejų sūnų žvilgsnį. Tąkart Mike‘ui pasakiau, kad privalome pasirūpinti ir jais. Tai buvo sunkiausia dalis.“
J. Stanley įtaria, kad dukra grįždama iš kaimyno į namus, į automobilį įsėdo norėdama pasiimti savo žaislą, kurį ji padarė tos pačios dienos ryta sekmadieninėje bažnyčios mokyklėlėje.
„Sunku liūdėti ir tuo pačiu stengtis būti laimingu...“ – pridūrė Jenny Stanley, turėdama omenyje, kad privalo išlikti stipri dėl savo sūnų. „Mes iki šiol vis dar žaidžiame beisbolą, kuri ji taip mėgo ir vis bandėme eiti į priekį, nors jos visada trūko.“