Tyrime teigiama, kad ankstyvi pusryčiai bei atsisakymas pridėtinio cukraus ne tik sumažina riziką susirgti diabetu, širdies ligomis bei padidėjusiu cholesterolio kiekiu, rašo express.co.uk.
Pusryčiai – gera pradžia visai dienai ir net, galbūt, visam likusiam gyvenimui. Dėl didėjančio cukraus kiekio kraujyje, cholesterolio kiekio ir širdies ir kraujagyslių ligų kai kurie maisto produktai siejami su rizika sveikatai.
Taigi, koks pats blogiausias maistas pusryčiams, įtakojantis ne tik mūsų sveikatą, bet ir ilgaamžiškumą, ir kada yra geriausias laikas pusryčiauti?
Vienas tyrimas, skelbtas žurnale „The Lancet“ teigia, kad prasta mityba sukelia daugiau mirčių pasauliniu mastu nei bet kokia kita rizika sveikatai, įskaitant tabako vartojimą. Daug kitų tyrimų parodė, kad tinkama mityba gali pailginti gyvenimo trukmę.
Tiesą sakant, tyrimai parodė, kad sveikesnė mityba gali pailginti vidutinio amžiaus suaugusiųjų gyvenimą nuo šešerių iki septynerių metų, o jaunų suaugusiųjų – maždaug dešimčia metų.
Pagrindiniai mitybos rizikos veiksniai, lemiantys mirtingumą, yra dietos, kuriose yra daug natrio, mažai nesmulkintų grūdų, mažai vaisių, mažai riešutų ir sėklų, mažai daržovių ir mažai omega-3 riebalų.
Geriausias laikas valgyti pusryčius
Sakoma, kad pusryčiai yra svarbiausias dienos valgis, tačiau ekspertai mano, kad pusryčiaudami auštant, galite gyventi ilgiau.
Valgymas 7 val. ryto gali pailginti jūsų gyvenimo trukmę, tačiau, kaip rodo tyrimai, jei valgote pusryčius 10 valandą, rizikuojate mirti anksčiau.
Niujorko miesto universiteto mokslininkai kelis dešimtmečius stebėjo daugiau nei 34 000 vyresnių nei 40 metų amerikiečių. Dalyviai fiksavo valgymo laiką, o mokslininkai tyrimo metu jį lygino su mirtingumo rodikliais.
Rezultatai, paskelbti žurnale „Journal of Nutrition“, parodė, kad pusryčiaujantiems nuo 6 iki 7 val. buvo šešiais procentais mažesnė tikimybė per anksti mirti nuo sunkių ligų, tokių kaip širdies liga ar vėžys, nei tiems, kurie reguliariai pusryčiaudavo 8 val., bei net 12 procentų mažesnė rizika mirti anksčiau už pusryčiaujančius 10 valandą.
Tyrėjai taip pat pastebėjo, kad tų žmonių, kurie vėliau valgė pusryčius, organizmas palaipsniui gamina mažiau insulino ir didina gliukozės kiekį kraujyje, o tai sukelia diabetą, nutukimą ir širdies ligas.
Blogiausi produktai pusryčiams
Kalbant apie blogiausius pusryčiams skirtus maisto produktus, pridėtinio cukraus reikėtų vengti. Tai:
labai saldūs jogurtai;
abai saldžios granolos;
stipriai apdoroti šaldyti patiekalai;
pusryčių batonėliai;
kepiniai.
Dietologė Sarah Elder sakė: „Kūnas sunaudoja daug energijos atsargų, skirtų augimui ir atsinaujinimui per naktį. Valgant subalansuotus pusryčius, padaugėja energijos, taip pat baltymų ir kalcio, sunaudotų per naktį“.
Tinkamų pusryčių valgymas tinkamu paros metu padeda subalansuoti hormonų ir cukraus kiekį kraujyje, o tai suteikia mums pakankamai energijos visai dienai.