Vaisiai yra ne tik skanus pusryčių, užkandžių ar deserto pasirinkimas – juose taip pat gausu vitaminų, skaidulų ir kitų maistinių medžiagų, kurios daro stebuklus mūsų sveikatai, rašoma mirror.co.uk.
Ar kada nors susimąstėte, kurie vaisiai yra sveikiausi? Galbūt į galvą ateina apelsinai, kuriuose gausu vitamino C, arba granatai, pasižymintys antioksidacinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis.
Tačiau yra ir mažiau žinomas vaisius, kuris BBC sudarytame sąraše pelnė „maistingiausių pasaulio maisto produktų“ titulą, surinkęs įspūdingą „maistingumo balą“ – 96 balus iš 100.
Peruvinės anonos nauda
Tai – geriausiai įvertintas vaisius, nuo kurio nedaug atsilieka tik migdolai, surinkę 97 balus. Pasak „Surrey Live“, šis vaisius vertinamas dėl to, kad jame „gausu cukraus, vitaminų A, C, B1, B2 ir kalio“.
Šiais vaisiais prekiaujantis Robbie Sigona juos apibūdina kaip „tikrą skanėstą, savo tekstūra primenantį kremą“ ir sako, kad jų skonis primena „banano ir ananaso skonį“. Jis sakė: „Tai tikras skanėstas, kurio būtina paragauti“.
Peruvinė anona dėl savo kreminės tekstūros dažnai vadinama „kreminiu obuoliu“. Iš išorės vaisius žalias, kūgio formos ir su grublėta išore, tačiau viduje slepia saldų, kreminį minkštimą, kuriuo dažnai mėgaujamasi kabinant šaukštu, ypač kai vaisius patiekiamas atšaldytas.
Portalas „Healthline“ gyrė peruvinės anonos vaisius už tai, kad juose „gausu antioksidantų“ ir „daug skaidulų, vitaminų ir mineralų“, o tai rodo, kad jie gali būti naudingi imunitetui, uždegimų mažinimui, akių ir širdies sveikatai.
Visgi, portalas taip pat įspėjo, kad „tam tikrose peruvinės anonos dalyse yra toksinų, kurie gali pažeisti nervų sistemą, jei yra vartojami dideliais kiekiais“.
Antioksidantai yra puikus priešnuodis laisviesiems radikalams, kurie dėl uždegimą sukeliančių priežasčių yra susiję su lėtinėmis ligomis, pavyzdžiui, vėžiu ir širdies ligomis.
Peruvinė anona – tai ne tik maistinių medžiagų šaltinis. Joje taip pat gausu vitamino B6, kuris, kaip žinoma, gerina nuotaiką, ir skaidulų, kurios itin naudingos virškinimui ir žarnyno sveikatai palaikyti.
Be to, „Healthline“ pažymi, kad šis vaisius pasižymi priešvėžinėmis savybėmis, jis turi flavonoidų, „kurie, kaip įrodyta, stabdo vėžinių ląstelių augimą“.