• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šis augalas sode – mirtinas: kiti net nežino

Rusmenė (lot. Digitalis) – gražus augalas, tačiau jį auginantys dažnai nė neįsivaizduoja, kad jis gali būti mirtinai pavojingas. Todėl prieš sodindami šiuos augalus gerai pasvarstykite, ar jiems sode tikrai vieta, nes jie – mirtinai nuodingi.

Rusmenė (lot. Digitalis) – gražus augalas, tačiau jį auginantys dažnai nė neįsivaizduoja, kad jis gali būti mirtinai pavojingas. Todėl prieš sodindami šiuos augalus gerai pasvarstykite, ar jiems sode tikrai vieta, nes jie – mirtinai nuodingi.

REKLAMA

Šis augalas daugeliui gerai pažįstamas, aukštas, baltais, rausvais, violetiniais ar kitų spalvų žiedais žydintis augalas pražysta vasaros pradžioje. Rusmenes daugelis renkasi sodinti sode, tačiau pamiršta arba net nežino, kad jis nuodingas. 

Šis daugiametis, iki 1-2 metrų užaugantis augalas turi minkštus, plaukuotus, dantytus lapus. Jam būdingi vamzdiški svyrantys žiedai su ryškiomis dėmėmis arba dryželiais žiedo apačioje. 

Augalas – mirtinai nuodingas

Dažniausiai apsinuodijama į burną įdėjus rusmenių žiedus arba suvalgius jų sėklų, stiebo ar lapų, visos augalo dalys yra nuodingos, rašoma mountsinai.org

Anot „Mount Sinai“ gydytojų, apsinuodyti taip pat galima išgėrus daugiau nei rekomenduojama preparatų, kurių sudėtyje yra rusmenės. 

Rusmenėse esančios nuodingos medžiagos yra deslanozidas, digoksinas ir rusmenių lapų glikozidas.  

Nuodingos medžiagos randamos augalo žieduose, lapuose, stiebuose ir sėklose. Ir nors viena iš rusmenėse esančių medžiagų naudojama vaistinių preparatų gamybai, pats augalas yra nuodingas. 

Apsinuodijus rusmenėse esančiomis medžiagomis gali pasireikšti šie simptomai: 

  • Nereguliarus arba lėtas širdies plakimas; 
  • Kolapsas – ūminis kraujagyslių funkcijos nepakankamumas, galintis pasireikšti sąmonės praradimu; 
  • Žemas kraujospūdis. 

Kiti galimi simptomai: 

REKLAMA
REKLAMA
  • Neryškus matymas; 
  • Sumišimas; 
  • Dezorientacija arba haliucinacijos; 
  • Galvos skausmus; 
  • Nuovargis; 
  • Apetito praradimas; 
  • Bėrimas; 
  • Skrandžio skausmas; 
  • Vėmimas, pykinimas arba viduriavimas; 
  • Silpnumas arba mieguistumas. 

REKLAMA

Haliucinacijos, apetito praradimas ir haliucinacijos dažniausiai pasireiškia asmenims, kurie nuodingą poveikį patyrė ilgą laiką. Laiku nesiėmus veiksmų, apsinuodijimas gali būti netgi mirtinas.

Pajutus šiuos simptomus, nedelsiant kreipkitės pagalbos. Jokiu būdu apsinuodijusio žmogaus negalima bandyti versti išsivemti, nebent taip lieptų sveikatos priežiūros specialistai. 

Ieškantiems augalų, kuriuos galėtų pasisodinti sode, plantaddicts.com specialistai pataria rinktis kitus, nenuodingus augalus. Vietoj rusmenių galite sodinti pentinius ar žioveinius – jie taip pat gražiai atrodys, tačiau nekels pavojaus. 

Be to, jei rusmenes esate pasodinę vazonuose, neneškite jų į namus, kur juos gali suvalgyti vaikai ar naminiai gyvūnai. O jei vis dėlto sodinsite rusmenes, patariama mūvėti pirštines. Netrinkite akių ar burnos nenusiplovę rankų po rusmenių sodinimo ar lietimo.  

REKLAMA
nors vieną lieuvį, kuris valgo gėles? O rusmenė - juk gėlė pas mus. Auginama nuo neatmenamų laikų, ir nė vienas nenumirė, nes žino, kad jos nevalgomos.
nei mirtinas nei ka,auginau ir auginsiu,laibai grazi gele,tai vaistingas augalas nuo sirdies ligu,neklausykit kiewkvieno idioto kuris net nezino ka raso
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų