Kuršių nerijos nacionalinis parkas socialiniuose tinkluose pranešė, kad šiuo metu Naglių gamtiniame rezervate ant apsauginio kopagūbrio ir greta esančioje palvėje, atliekami gamtotvarkiniai darbai pagal patvirtintą raukšlėtalapio erškėčio gausos reguliavimo veiksmų planą.
„Jie vykdomi, nes invazinio augalo raukšlėtalapio erškėčio plitimas turi reikšmingą neigiamą įtaką augalų bendrijų pokyčiams ir biologinei įvairovei.
Erškėčio sąžalynai sparčiai plinta, suaugdami į tankius brūzgynus, kurie nustelbia visą vietinę augmeniją ir keičia gamtinių buveinių struktūrą.
Dėl invazinės rūšies plitimo nyksta Europos Bendrijos svarbos buveinės (baltosios bei pilkosios kopos) ir ypač jautrios buveinių pokyčiams retos ir saugomos rūšys: baltijinė linažolė (Linaria loeselii), smiltyninė druskė (Salsola kali), pajūrinė zunda (Eryngium maritimum), smiltyninis ausūnis (Peziza ammophila)“, – aiškinama socialiniuose tinkluose.
Uogose gausu vitaminų
Tad poilsiautojai kviečiami prisirinkti raukšlėtalapio erškėčio – taip parsivešite ne tik gražius prisiminimus, bet ir sveikatai naudingo augalo.
„Šiuo metu jau sirpsta raukšlėtalapio erškėčio uogos. Jos yra gausus A, C, E ir kt. vitaminų šaltinis.
Erškėtuogių naudingosios savybės žmogaus organizmui neaprėpiamos – stiprina atsparumą infekcinėms ligoms, mažina cholesterolio kiekį, normalizuoja širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, sureguliuoja virškinimo, kepenų bei inkstų funkcijas“, – apie šio augalo naudas rašė Kuršių nerijos nacionalinis parkas.
Taip pat pasidalinta ir receptais, ką galima pasigaminti iš erškėčio uogų, pavyzdžiui, išsivirti gardžią uogienę ar pasigaminti jų tyrės.