Tai atvejis, kai miegant sustoja ir prasideda žmogaus kvėpavimas, kurį reikia gydyti, nes jis gali sukelti rimtesnių problemų, pavyzdžiui, širdies ligų ir didesnę insulto tikimybę.
Vienas iš labiausiai atpažįstamų simptomų yra garsus knarkimas. Kiti požymiai: dusulys, knarkimas ar duslūs garsai, dažnas prabudimas, didelis nuovargis ir galvos skausmas nusilpus.
Tačiau kitų simptomų, kurie buvo susiję su šia liga, galima lengvai nepastebėti, rašo express.co.uk.
Depresija
Tyrimai susiejo miegą ir nuotaiką, ypač miego trūkumą ir depresiją. Abi būklės turi bendrų rizikos veiksnių, kurie gali padidinti tikimybę susirgti viena iš šių būklių.
Vieno tyrimo metu nustatyta, kad su miego palaikymu susijusi nemiga, pavyzdžiui, miego apnėja, labiausiai susijusi su depresija ir nerimu, pranešė „Gloucestershire Live“.
Kito tyrimo metu nustatyta, kad 46 proc. žmonių, sergančių obstrukcine miego apnėja, turėjo depresijos simptomų.
Žandikaulio danties skausmas
Dantų griežimas naktimis, kelia tokius rizikos veiksnius kaip stresas ir miego apnėja. Tyrimais nustatyta, kad vienas iš keturių žmonių, kurie griežia dantimis, taip pat kenčia nuo miego apnėjos.
Gerklės graužimas
Gerklės skausmas yra dažnas peršalimo simptomas. Tačiau jei nekarščiuojate, bet ir toliau prabundate nuo gerklės skausmo, jį gali sukelti kiti dalykai, įskaitant miego apnėją.
Burnos džiūvimas
Nuolatinė vibracija jūsų kvėpavimo takuose dėl knarkimo nėra vienintelė dažna gerklės skausmo priežastis. Knarkimas taip pat glaudžiai susijęs su kvėpavimu per burną. Dėl to atsibudus gali išdžiūti burna.
Miego paralyžius
Miego paralyžius yra tada, kai atsibudę ar užmigę negalite judėti ar kalbėti. NHS teigia: „Tai gali gąsdinti, tačiau tai nepavojinga ir daugumai žmonių tai pasireiškia tik vieną ar du kartus gyvenime“.
Tačiau daugiau miego paralyžiaus atvejų – 38 proc. vieno tyrimo metu – patiria žmonės, sergantys obstrukcine miego apnėja.