Remiantis Švedijos tyrimais, žmonėms, sergantiems sunkia Covid-19 forma, ir tiems, kurie buvo užsikrėtę per pirmąją bangą, kyla didžiausia kraujo krešulių rizika.
Tyrimas, paskelbtas žurnale „British Medical Journal“ (BMJ), parodė, kad kyla didesnė giliųjų venų trombozės riziką iki trijų mėnesių po užsikrėtimo ir kraujo krešulių plaučiuose rizika iki šešių mėnesių po užsikrėtimo.
Išvados taip pat pabrėžė skiepų svarbą ‒ vakcina gali apsaugoti ne tik nuo paties Covid-19, bet ir kitų susijusių pavojų, rašo express.co.uk.
Kokie yra kraujo krešulio plaučiuose simptomai?
Plaučiuose susidariusį kraujo krešulį gali būti sunku aptikti. Tikimybė jį aptikti priklauso nuo krešulio dydžio ir nuo to, kiek jūsų plaučiai yra pažeisti. Tačiau yra keletas bendrų simptomų. NHS juos išvardija:
- skausmas krūtinėje arba viršutinėje nugaros dalyje;
- sunku kvėpuoti;
- atsikosėjama krauju.
Sveikatos apsaugos tarnyba priduria: „Jums taip pat gali skaudėti, parausti ir patinti viena koja (dažniausiai blauzda). Tai yra kraujo krešulio, dar vadinamo giliųjų venų tromboze (GVT), simptomas“.
Plaučių embolija gali kelti pavojų gyvybei ir yra keletas simptomų, kuriuos reikia nedelsiant gydyti. NHS pataria kviesti greitąją pagalbą arba vykti tiesiai į ligoninės priimamąjį jei:
- jums labai sunku kvėpuoti;
- širdis plaka labai greitai;
- žmogus apalpo.
Kaip gydoma plaučių embolija?
Jei šeimos gydytojas įtaria, kad jūsų plaučiuose gali būti kraujo krešulys, ligoninėje jums bus atlikti tolesni tyrimai ir skiriamas gydymas. Ligoninėse dažnai suleidžiami antikoaguliantai, kurie sustabdo kraujo krešulių didėjimą ir neleidžia susidaryti naujiems.