Vien Jungtinėse Amerikos valstijose 2020 m. diagnozuota 18 518 naujų kiaušidžių vėžio atvejų, nuo šios klastingos ligos mirė 13 438 moterų.
Vėžys yra antra dažniausia mirties priežastis Jungtinėse Valstijose – viena iš penkių mirčių yra sukeliama onkologinių ligų, rašo mirror.co.uk.
Kiaušidžių vėžio simptomai
Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) išskiria šešis pagrindinius simptomus, kuriuos būtina pastebėti laiku, nes tai gali išgelbėti gyvybę:
kraujavimas iš makšties (ypač, jei jau yra prasidėjusi menopauzė) arba neįprastos išskyros iš makšties;
- skausmas arba spaudimas dubens srityje;
- pilvo arba nugaros skausmai;
- pilvo pūtimas;
- greitai ateinantis sotumo jausmas arba sunkumas valgyti;
- apsilankymų tualete įpročių pokyčiai, pavyzdžiui, dažnesnis arba staigus noras šlapintis ir / arba vidurių užkietėjimas.
Neseniai atliktas CDC tyrimas parodė: „Sergamumas kiaušidžių vėžiu labai išaugo tarp jaunesnių moterų, tikriausiai dėl didėjančio nutukimo, metabolinio sindromo, estrogenų poveikio ir negimdžiusių moterų skaičiaus.“
Naujas Londono imperatoriškojo koledžo tyrimas taip pat atskleidė, kodėl kai kurios moterys skirtingai reaguoja į šio vėžio gydymą.
Kai kurių moterų, sergančių labai pavojingu kiaušidžių vėžiu, navikuose yra tam tikros rūšies limfoidinio audinio, o tai lemia žymiai geresnę gydymo prognozę.
Tokio tipo limfoidinis auinys, vadinamas tretinėmis limfoidinėmis struktūromis, rodo, kad gydymo rezultatai bus daug geresni.
Tyrimas, paskelbtas žurnale „Cell Reports Medicine“ ir finansuotas Nacionalinio sveikatos priežiūros tyrimų instituto Imperatoriškojo biomedicinos tyrimų centro, yra vienas pirmųjų, susiejęs tretines limfoidines struktūras su geresniais gydymo rezultatais.
Vyriausiasis tyrėjas dr. Haonanas Lu sakė: „Žmonės linkę manyti, kad visa vėžinių ląstelių veikla yra tik piktybinė, tačiau tikrovė nėra visiškai tokia.
Navikai gali pakeisti daugelį normalių organizmo procesų, o šiuo atveju matome, kad jie užgrobia normalaus limfinio audinio formavimąsi naviko viduje.
Kai kurios iš šių limfoidinių struktūrų gali subręsti ir aktyvuoti T ląsteles, kurios gali atakuoti patį vėžį.“