Tokiems žmonėms patariama papildyti mitybą specialiais produktais, mažinančiais kraujo tirštumą. Svarbu pabrėžti, kad šie maisto produktai nėra gydymo pakaitalas, o tik papildoma priemonė.
Vanduo
Vanduo yra gyvybiškai svarbus organizmui, įskaitant normalų kraujo tankį. Sveikas suvartojimas yra nuo 1,5 iki 3 litrų per dieną. Jei negeriate pakankamai vandens, kraujas tirštėja ir didėja kraujo krešulių susidarymo rizika. Todėl paprastas būdas praskiesti kraują – gerti gryną vandenį arba bent jau arbatą.
Augaliniai aliejai
Alyvuogių, linų sėmenų, vynuogių sėklų ir kituose aliejuose yra kraujui naudingų antioksidantų, fenolio, vitamino E ir Omega-3 rūgščių. Tyrimai rodo, kad vartojant augalinius aliejus sumažėja medžiagų, sukeliančių kraujo krešulių susidarymą, paskelbė unian.net.
Sviestas naudingas kraujui tik prieš tai, kol jis nėra termiškai apdorotas, todėl jo geriausia dėti į paruoštas salotas arba tiesiog pamirkyti svieste ant duonos.
Ramunėlės
Ramunėlių arbata yra labai naudingas produktas visiems, turintiems tiršto kraujo. Ramunėlės yra natūralus antikoaguliantas ir slopina trombocitų aktyvumą.
Jūros dumbliai
Jūros dumblių nauda gerai žinoma, o jų liekninamosios savybės yra viena iš daugelio priežasčių, kodėl verta įtraukti šį produktą į savo mitybą. Jūros kopūstuose ir kitose jūros gėrybėse yra daug jodo, kuris didina kraujagyslių tonusą ir mažina kraujo klampumą.
Žuvys
Naudingos omega-3 riebalų rūgštys veiksmingai skystina kraują. Siekiant išvengti trombozės, rekomenduojama valgyti riebią žuvį ir menkių kepenų aliejų. Pastarasis padeda tirpdyti esamus kraujo krešulius. Gydytojai rekomenduoja žuvį valgyti bent tris kartus per savaitę.
Česnakai
Dar vienas antikoaguliantas, kurį verta įtraukti į tiršto kraujo turinčių žmonių mitybą.
Kad česnakas būtų naudingesnis, jį reikėtų valgyti žalią, pavyzdžiui, sutrinti peiliu ir įdėti į daržovių salotas ar bulves.