Dažniausiai naudojamas kaip pagardas prie įvairių patiekalų: mėsos, žuvies, įvairių sriubų ir padažų, salotų – skanus ir naudingas, rašoma ve.lt
Kokias ligas gydo česnakas
Ekspertų teigimu, česnakuose yra baltymų, riebalų, skaidulų, askorbo rūgšties, angliavandenių.
Jame yra daug mikro ir makroelementų, įskaitant kalį, kalcį, natrį, geležį, fosforą, manganą, cinką ir jodą.
Be to, česnakuose yra vitaminų B, C, D, P, fitoncidų, eterinio aliejaus ir sieros junginių.
Česnakas naudojamas kaip dezinfekuojanti priemonė ir net žaizdoms greitai užgydyti. Reguliariai vartojant česnaką, pastebimai sumažėja vyrų prostatos vėžio rizika.
Pavyzdžiui, ekspertai nustatė, kad kasdien vartojant svogūnus ir česnakus tikimybė susirgti vėžiu sumažėja 50 proc.
Onkologai šį česnakų ypatumą aiškina tuo, kad juose yra sieros turinčios medžiagos allium, kuri suteikia jiems būdingą kvapą.
Česnakai taip pat rekomenduojami gerklės ligų profilaktikai, plaučių astmai, nervų sistemos ligoms, gydo podagrą ir sąnarių ligas.
Česnakai naudojami blužnies ligoms gydyti, greitai pašalina iš organizmo dujų perteklių, rekomenduojami sergant skrandžio ir plaučių opalige.
Česnakų sudėtyje yra medžiagų, kurios didina apetitą, gerina kepenų, skrandžio, žarnyno veiklą, pasižymi diuretiniu, antihelmintiniu, spazmolitiniu, analgetiniu ir antimikrobiniu poveikiu.
Įspėjame, kad visais atvejais, priimdami sprendimus vartoti vienokius ar kitokius maisto produktus, rekomenduojame pasitarti su gydytojais