Iš pradžių ciberžolė buvo paplitusi Indijoje ir kitose Pietų Azijos šalyse, tačiau šis augalas dabar auginamas ir vertinamas visame pasaulyje dėl savo įvairiapusės naudos.
„Lietuvoje ciberžolė retai sutinkama kaip lauko augalas dėl mūsų klimato sąlygų, tačiau jos šakniastiebius galima nusipirkti daugelyje parduotuvių. Kaip ir dauguma augalų, ciberžolė mėgsta šiltas ir drėgnas sąlygas, todėl jos auginimas Lietuvoje gali būti iššūkis.
Ciberžolės šaknys yra iškasamos, valomos ir džiovinamos, po to dažniausiai sumalamos į miltelius. Šaknys yra pilnos vaistinių junginių, kurie suteikia ciberžolei jai būdingas savybes, todėl ji vertinama ne tik dėl savo prieskonių savybių, bet ir dėl jos suteikiamos naudos sveikatai“, – rašoma pranešime.
Ciberžolė mažina vėžio riziką
„Ciberžolė yra Indijos, Kinijos bei Polinezijos salų gydymo sistemos dalis ir užima išskirtinę vietą ajurvedos bei kinų medicinoje.
Tradiciškai, dėl savo priešuždegiminių savybių, ciberžolė yra vartojama artrito simptomams lengvinti, taip pat gali padėti nuo raumenų skausmo, sąnarių uždegimo ir net nuo riešo tunelio sindromo.
Iš ciberžolės šakniastiebių yra gaunami milteliai, dar vadinami kurkuma. Kurkuma yra gana intensyvios geltonos spalvos prieskonis, turintis šilkinį skonį ir aromatą. Jo pagrindinė veiklioji medžiaga yra kurkuminas, kuris yra galingas antioksidantas ir pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis.
Kurkuminas suteikia kurkumai daugelį sveikatos naudingų savybių. Kurkuminas teigiamai veikia cholesterolį, gali padėti spręsti su kepenimis susijusias problemas, sumažinti skausmą ir pagerinti bendrą organizmo sveikatą. Kurkumo ir kurkumino naudojimo sritis yra itin plati, įskaitant kulinariją, maisto papildus ir kosmetiką.
Jie gali padėti kovoti su įvairiomis sveikatos problemomis, tokiomis kaip įvairūs uždegiminiai procesai, sąnarių skausmas ar virškinimo sistemos sutrikimai. Taip pat šie ingredientai gali būti naudojami kosmetikos produktuose kaip galintys padėti gerinti odos būklę.
Dėl savo priešuždegiminių, antioksidacinių ir priešvėžinių savybių ciberžolė yra dažnai naudojama kaip gydymo ar profilaktikos priemonė. Ji gali būti naudinga kovojant su uždegimais, sąnarių skausmu, virškinimo trakto sutrikimais ir netgi padėti mažinti kai kurių vėžio formų riziką“, – rašo Lietuvos fitoterapijos asociacija.