Ūkio atidarymą šį sezoną šeimininkai paskalbė visai neseniai – rugsėjo 23 dieną. Per šį trumpą laikotarpį, moliūgų kiemą jau buvo aplankę maždaug 3 tūkstančiai žmonių.
„Kadangi įėjimas nemokamas, mes kaip ir neskaičiuojame, kiek žmonių apsilanko. Lankytojų skaičių sužinome iš sunaudotų degustacinių puodelių skaičiaus. Dažnai šeimos mažina sunaudojamų šiukšlių kiekį ir pasiima tik vieną puodelį šeimai, todėl mes puodelių skaičių dauginame iš dviejų su puse“, – lankytojų skaičiavimo būdą pristato šeimininkai.
Moliūgų užteks keturioms savaitėms
Aplankyti Deksterių ūkį žmonės galės tol, kol bus moliūgų. Šeimininkė Adelė Astromskienė prisimena, kad ankstesniais metais užaugintų moliūgų užtekdavo maždaug trims savaitėms.
„Šiais metais spėjam, kad turėtų būti keturios ar penkios savaitės, žinoma, priklauso ir nuo oro, jie dargana, tada mažiau ir lankytojų. Manome, kad šį savaitgalį iš daržo parsivešime jau visus moliūgus“, – tikina moteris.
Ūkio šeimininkė Adelė sako, kad moliūgų kiemo sukūrimo istorija yra banali. „Mes auginame mėsinio tipo, mažiausius Europoje galvijus – deksterius. Kursuose buvo paminėta, kad moliūgai labai tinka galvijų penėjimui.
Taigi pradėjome auginti moliūgus, tačiau jų užaugo ženkliai daugiau, negu yra galvijų, tada ir pradėjome galvoti, ką daryti su moliūgais, nes gyvūliai tiek daug jų nesuvalgys. Taip ir kilo moliūgų kiemo idėja, jokios lyrikos, tai net nebuvo komercinė idėja“, – sukūrimo idėją pristatė Adelė.
Gausus moliūgų pasirinkimas
Apsilankę moliūgų ūkyje galite ne tik pasigrožėti moliūgais, tačiau juos ir nusipirkti. Šeimininkai pardavinėja juos prieinamomis kainomis: 1 kilogramas – 1 euras. „Kažkas iš lankytojų sakė, kad prekybos centruose moliūgai kainuoja 1,2 e, tačiau parduotuvėse reikia pirkti tą, ką jie duoda, nėra iš ko rinktis. Mes suvežame į kiemą apie 3 tūkstančius pačių įvairiausių moliūgų, kad žmonės išsirinktų sau tinkamą“, – šypsosi Adelė.
Tėvai į ūkį atvažiuoja nusipirkti moliūgų, o vaikai – papramogauti. „Kadangi pas mus dominuoja šeimos su vaikais, mes esame pasirūpinę, kad vaikai išlipę iš automobilio turėtų ką veikti. Yra sudėtas labirintas iš moliūgų, turime priekabą su šienu, kurią vaikai pavadino „šieno batutu“, yra sumontuotų įvairių žaislų.
Didžiausia šių metų atrakcija yra karutis geltonais ratais, kuriuo tėveliai vėžina savo vaikučius. Turime ir nedidelį kukurūzų labirintą, kuriuo vaikai bėgioja. Ko gero pagrindinė atrakcija yra pamaitinti karvytes pas mus“, – apie tai, ką kieme gali nuveikti vaikai, pasakoja moteris.
Didžiausias moliūgas – 68 kilogramų
Moliūgų kieme netrūksta ir renginių. Šį šeštadienį vyko moliūgienės virimo varžybos. Šeimininkė neslepia, kad varžybos praėjo puikiai.
„Sepytynios komandos pas mus virė įvairias moliūgienes. Kadangi moliūgas biologiškai yra uoga, vieni moliūgienę suprasto kaip uogienę, kiti kaip sriubą.
Mes kiekvienai moliūgienei buvom paruošę nominacijas. Lankytojai rinko originaliausią moliūgienę. Buvo išrinkta kareiviška košė su moliūgais. Etnografiškiausia moliūgienė buvo su pienu, o penkiametė virėja buvo sukūrusi receptą su grikiais ir voveraitėmis. Buvo pačių įvairiausių, visokių konsistencijų, nuo kreminio padažo iki sriubos iki uogienės“, – varžybas prisiminė Adelė.
Po moliūgienės virimo varžybų, sekmadienį, vyko didžiausio moliūgo svėrimas. „Į mūsų ūkį kiekvienais metais iš kur nors atvyksta didelis moliūgas. Praėjusį sekmadienį iš Trakų rajono atvyko moliūgas, sveriantis 53 kilogramus, o šį sekmadienį svėrėm moliūgą iš gretimo kaimo.
Jo svoris buvo 68 kilogramai. Moliūgai augo drėgnose vietose, vienas prie ežero, kitas prie Nemuno. Paskutinį savaitgalį iš didžiausio moliūgo kepsime blynus, spausime sultis ir su lankytojais tą moliūgą suvalgysime“, – kur naudos didžiausią moliūgą atskleidė šeimininkė.