Sepsiu kasmet suserga iki 50 milijonų žmonių visame pasaulyje, o iš jų miršta mažiausiai 11 milijonų žmonių.
Sepsio simptomai
Prieš kelias dienas, rugsėjo 13 dieną, buvo minima Pasaulinė sepsio diena, kurios metu buvo skleidžiama daugiau informacijos apie šią imuninės sistemos reakciją į infekciją.
Savo žiniomis apie pirmuosius simptomus ir sepsį socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo VU Medicinos fakultetas.
„Kiekvienais metais visame pasaulyje rugsėjo 13-ąją yra minima Pasaulinė sepsio diena, kurios tikslas informuoti visuomenę bei sveikatos specialistus apie šią gyvybei pavojingą būklę.
Pasak VU MF SMVT Anesteziologijos ir reanimatologijos grupės koordinatorės Mildos Kančytės, sepsiu gali susirgti kiekvienas, nepriklausomai nuo lyties, rasės ar gyvenamo regiono. Todėl sergant infekcine liga ir pastebėjus pradinius sepsio simptomus – sąmonės sutrikimą, šaltkrėtį, karščiavimą, sunkumą kvėpuojant, silpnumą, pamėlusią odą – reikėtų nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą.
Sepsis – tai nenormali imuninės sistemos reakcija į infekciją, kuomet pasireiškia daugybinis organų funkcijos sutrikimas. Ši gyvybei pavojinga būklė gali prasidėti nuo plaučių uždegimo, šlapimo takų ar žarnyno infekcijos – tai reiškia, ją sukelia ne vien tik bakterijos ar virusai, bet ir grybeliai bei parazitai.
Imuninė sistema pradeda kovoti ne tik prieš infekcijos pažeistus audinius, bet ir prieš sveikus organus. Laiku nediagnozavus sepsio, jis gali būti mirtinas. Beveik kiekviena infekcinė liga gali komplikuotis sepsiu, todėl itin svarbu yra tinkamas higienos laikymasis, vakcinacija bei hospitalinių infekcijų prevencija.
Nuo sepsio kas 2,8 sekundes pasaulyje miršta vienas žmogus. Kiekvienais metais suserga nuo 47 iki 50 mln. žmonių visame pasaulyje, o iš jų miršta mažiausiai 11 milijonų“, – įraše rašė jie.