Margaret Kelman, alergijų slaugytoja iš labdaringos organizacijos Allergy UK, teigia, kad Delta viruso simptomai yra tokie patys kaip „klasikinės šienligės“, o dviejų tipiškų simptomų, galvos skausmo ir perštinčios gerklės, skirtumai yra labai nežymūs, rašo mirror.co.uk.
Ji tvirtina, kad žinodami tai, žmonės sugebės atskirti kuo serga ir išvengs kurioziškų nesusipratimų.
Šienligė pasireiškia ypač stipriai
Pastarosiomis savaitėmis dėl ilgai besitęsusio drėgno oro periodo šienligė pasireiškia ypač stipriai. Kai sumažėjo žiedadulkių koncentracija ore, oras sušilo ir šienligės atvejų skaičius vėl stipriai išaugo. Prie aukštesnės oro temperatūros, tarp 18 C ir 28 C, į orą patenka daugiau žiedadulkių.
„Met Office“ teigimu, žiedadulkių sezonas Anglijoje ir Velse stipriausiai pasireiškia du kartus. Pirmasis koncentracijos padidėjimas būna per pirmąsias dvi birželio savaites, o antrasis, ne toks ryškus, − liepos pradžioje. Po to viskas „stoja į normalias vėžes“ – ateina atokvėpis.
Dr Connor Bryant, vienas „MedicAir“ įkūrėjų, sako, kad dėl abiejų ligų, Delta atmainos ir šienligės, simptomų panašumo kyla daug nerimo, ypač kai po nuotolinio darbo grįžtama dirbti į įprastines darbo vietas.
Koronavirusą painioja su šienlige
Jis sako: „Kai sergantys šienlige pajunta tokius pat simptomus kaip ir koronavirusu susirgę žmonės, jie pajunta labai didelį nerimą. Verslai, sveikatos priežiūros įstaigos ir vyriausybė privalo į tai rimtai atsižvelgti ir imtis tinkamų priemonių šį nerimą išsklaidyti“.
Koronaviruso atmaina Delta, kuri atsirado Indijoje, paskatino JK premjerą Borisą Džonsoną atidėti karantino suvaržymų atlaisvinimą – „laisvės diena“ buvo atidėta bent iki liepos 19 dienos.
Naujasis sveikatos apsaugos sekretorius Sahid Javid nekantrauja baigti karantiną „kaip įmanoma anksčiau“, nes baiminamasi dėl Covid-19 apribojimų sukeltų ekonominių ir socialinių padarinių.