• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mažoji Alika Zubets buvo priversta grįžti į karo draskomą Ukrainą, kuomet atvykusi į Jungtinę Karalystę ji negavo vizos. Laimei, įvykus pokyčiams mergaitei gali būti suteikta reikalinga pagalba ir apsauga.

Mažoji Alika Zubets buvo priversta grįžti į karo draskomą Ukrainą, kuomet atvykusi į Jungtinę Karalystę ji negavo vizos. Laimei, įvykus pokyčiams mergaitei gali būti suteikta reikalinga pagalba ir apsauga.

REKLAMA

Mažai mergaitei, kuriai buvo atsisakyta išduoti vizą į Jungtinę Karalystę šiuo metu gali būti suteikta reikalinga pagalba po to, kai šiai teko grįžti atgal į Ukrainą.

Po vyriausybės nutarimų pokyčių, ketverių metų mergaitė Alika Zubets galės iš naujo pradėti gyvenimą su savo močiute Tanya (58). Mergaitė buvo išvežta iš Jungtinės Karalystės, nepaisant to, kad jos močiutei buvo leista atvykti į Didžiąją Britaniją.

Pagal schemą „Namai Ukrainai“ Alika buvo priskirta nelydimai nepilnametei, kadangi jos čia neatlydėjo nei vienas iš tėvų. Vyriausybės gairėse dėl rėmimo schemos teigiama: „Nelydimi vaikai ir našlaičiai negali teikti paraiškos pagal schemą.

REKLAMA
REKLAMA

Jaunesni nei 18 metų amžiaus, besikreipiantys dėl programos, turi pateikti paraišką kartu su savo tėvais arba teisėtais globėjais. Jie taip pat gali paraišką teikti gavę globėjus Jungtinėje Karalystėje.“

REKLAMA

Teko grįžti į namus

Stulbina tai, kad toks įstatymas privertė mergaitę grąžinti į savo namus Charkove, kurią tuo metu apšaudė rusų užpuolikai.

Tačiau praėjusią savaitę po „Mirror“ istorijos apie Aliką, Vyriausybė paskelbė, kad pakeitė vizų taisykles ir pradeda nagrinėti nelydimų vaikų prašymus.

Lordas Haringtonas, dirbantis su karo pabėgėliais sakė: „Matėme poreikį leisti vaikams keliauti pagal programą „Namai Ukrainai“ su tėvų sutikimu. Matėme daug paraiškų, kuriose šeimos nori, kad jų vaikai atkeliautų saugiai į Jungtinę Karalystę, tačiau jie kartu su jais atvykti negali.

REKLAMA
REKLAMA

Suprantame, kad šeimos turi priimti sunkius sprendimus, kad atsiskirtų nuo savo vaikų, todėl pratęsėme „Namai Ukrainai“ programą, kuri užtikrintų tokią galimybę.

Svarbu tai, kad skyrėme laiko, jog tai padarytume teisingai – dirbome su savo ir Ukrainos vyriausybėmis, kad rastume sprendimą, kaip užtikrinti, kad galėtume ir toliau teikti saugumą kuo daugiau ukrainiečių, o taip pat ir priimti daugiau vaikų į Jungtinę Karalystę.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Deja, Alikos tėvai turėjo likti Charkove, kuris yra už 40 mylių nuo Rusijos sienos. Taip yra dėl to, kad mergaitės tėvas Dima negali išvykti iš šalies, o mama Arena – vienintelė jos pačios neįgalios mamos globėja, rašoma mirror.co.uk.

Tačiau jie buvo davę raštišką sutikimą, kad jų dukra kovo mėnesį išvyktų pas močiutę. Tanya pagaliau atvyko į Jungtinę Karalystę praėjusį penktadienį, kur apsistojo pas dr. Maggie Babb (53) iš Audley, Staffs.

REKLAMA

Kalbėdama apie vyriausybės sprendimų pokyčius, dr. Babb, vaikų anesteziologė iš Karališkosios Stoko universitetinės ligoninės, sakė: „Žinoma, džiaugiuosi, kad vyriausybė pagaliau suprato esmę, kuri užtruko per ilgai.

Šis klausimas turėjo būti iš pradžių atkreiptas per vyriausybės posėdžius balandį. Tačiau atrodo, kad jie iš tikrųjų reaguoja tik į žiniasklaidos ar teismų spaudimą.“

Tanya tikisi artimiausiu metu grįžti į Ukrainą ir atsivežti Aliką į Jungtinę Karalystę.  Pagal naujas taisykles vaikai, kurie jau pateikė prašymą išduoti „Namai Ukrainai“ schemos vizą, galės keliauti į Jungtinę Karalystę be tėvų ar teisėtų globėjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų