Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, teigia, kad prekybos tinklas, visai neseniai pradėjo lauko prekybą įvairiais augalais.
„Nuolatinis asortimento atnaujinimas – viena iš prekybos tinklo užduočių. Rugsėjo viduryje, lauko prekybos augalais paviljonai pradėjo veikti šalia 5 parduotuvių Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, o savo veiklą jie tęs iki pat lapkričio 1-osios.
Specialiai įrengtuose lauko paviljonuose, pirkėjai galės įsigyti apie 200 populiariausių ir rečiau sutinkamų skirtingų rūšių augalų: gėlių, krūmų, medžių sodinukų, sodo prekių. Pastebime, kad vos pradėjus prekybą – įvairiausi augalai sulaukė ir didelio pirkėjų dėmesio“, – sako V. Budrienė.
Kokius augalus sodinti?
Gėlininkė ir gėlių salono „Happy Flowers“ įkūrėja Šviesa Vinkšnelė, pasakoja, kad rudens laikotarpiu labiausiai tinka sodinti augalus, kurie yra atsparūs šalčiui, nereikalauja daug saulės šviesos ir nebijo drėgmės.
„Rudeninių augalų pasirinkimas yra labai platus, tačiau vienareikšmiškai reikėtų rinktis kuo spalvingesnius augalus. Jie ne tik gražiai atrodo, bet ir sukuria jaukumo jausmą. Pavyzdžiui, sodinimui balkone labai tinka viržiai, kurie yra rudeninės estetikos standartas. O, taip pat ir viržių giminaičiai – erikos, kurių žiedeliai atrodo kaip miniatiūrinės tulpės. Jos ryškios, gražios, jų spalva nekinta nuo oro sąlygų“, – pranešime spaudai teigia ji.
Pasak gėlininkės, balkonuose ir terasose sodinti galima ir nuo seno pamėgtas chrizantemas – jos dera prie beveik visų augalų, jeigu balkone ar terasoje jų žadate sodinti skirtingų rūšių. Vazonuose puikiai auga ir atrodo smilgos, kurios labai gražiai atrodo ir apšerkšnijusios.
Jeigu balkonas nėra erdvus, tačiau norite jį papuošti augalais, gėlininkė pataria įsirengti pakabinamus vazonus ant balkono turėklų. Jeigu norite jaukumo – galima įsigyti ir vijokliniams augalams skirtą atraminę konstrukciją. Pavyzdžiui, groteles arba sulenktus plieninius strypus. Augalus galima sodinti ir ant sienų pritvirtintų lentynų, o ant jų išdėlioti stilingus vazonus – šis metodas erdvei taip pat sukurs išskirtinio žavesio.
Kaip prižiūrėti?
Š. Vinkšnelė sako, kad rudeniniai augalai yra pakankamai atsparūs, todėl didelės priežiūros jie nereikalauja.
„Rudeninius augalus prižiūrėti paprasta. Tereikia nuskabyti lapus, kai šie paruduos, nuskinti nužydėjusius žiedus – taip jie turės daugiau energijos krauti naujus. Visgi, svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, ar augalas turi pakankamai drėgmės, tačiau jos neturi būti ir per daug.
Reikia stebėti ar vanduo neužsilaiko, ar jis išbėga. Jeigu lauke nuolatos lyja, galima įsigyti specialius įdėklus, kurie sugeria vandenį, tereikia juos įdėti į vazono dugną“, – pasakoja Š. Vinkšnelė.
Kaip teigia gėlininkė, dėmesį atkreipti reikėtų ir į tai, kurioje pusėje yra jūsų balkonas, kur augs augalai. Anot Š. Vinkšnelės, augalai geriausiai žydi, jeigu jie yra atsukti į pietų, pietryčių ar rytų pusę – ten, kur yra daugiausia saulės šviesos. O, jei jūsų balkonas yra šiaurinėje pusėje, ji rekomenduoja rinktis augalus, kurie turi daugiau lapų: įvairiausios rūšies spygliuočius, gebenę, kitus lapingus augalus.