• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rožė – tai ūmi bakterijų, dažniausiai A grupės helomizinio streptokoko, sukeliama odos ir poodžio infekcija. Iš pradžių ji gali sukelti tokius nemalonius simptomus, kaip aukšta temperatūra ar šaltkrėtis, tačiau vėliau gali pasireikšti ir odos paraudimai bei patinimai.

Rožė – tai ūmi bakterijų, dažniausiai A grupės helomizinio streptokoko, sukeliama odos ir poodžio infekcija. Iš pradžių ji gali sukelti tokius nemalonius simptomus, kaip aukšta temperatūra ar šaltkrėtis, tačiau vėliau gali pasireikšti ir odos paraudimai bei patinimai.

REKLAMA

Pajutus pirmuosius šios ligos simptomus rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydytoją, mat uždelsus rožei gydyti gali prireikti netgi chirurginės intervencijos.

Dažniausiai pasireiškia vyresniems

Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Asta Krušnienė pasakojo, jog rožė – tai liga, kurios 80 procentų atvejų pasireiškia ant kojų.

Visgi, pasak vaistininkės, liga gali pasireikšti ir ant kitų kūno dalių. „Rožė taip pat gali paveikti ir kitas kūno vietas, pavyzdžiui, veidą, rankas ar liemenį, sėdmenis“, – pasakojo ji.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Krušnienės, infekcija užsikrečiama tuomet, kai bakterijos patenka į organizmą pro pažeistą odą ar gleivinę.

Ji pateikė kelis pavyzdžius, sakydama, kad bakterija gali patekti įsipjovus, įgėlus vabzdžiui, įdrėskus augintiniui ar kitais atvejais.

REKLAMA

„Taip infekcija per limfą išplinta į poodį ar odą“, – rožės atsiradimo keliu pasidalijo A. Krušnienė.

Pasak jos, didesnę riziką užsikrėsti turi tie žmonės, kurie turi gretutinių ligų. Pavyzdžiui, sergantys cukriniu diabetu, egzema. Taip pat silpną imuninę sistemą turintys žmonės ar vartojantys imunitetą paveikiančius medikamentus.

„Neretai šia liga suserga vyresnio amžiaus žmonės“, – dar viena pastabą išskyrė vaistininkė.

REKLAMA
REKLAMA

Rožės simptomai

Pasak vaistininkės A. Krušnienės, pirmųjų užsikrėtimo rože dienų sunku nepastebėti. Dažnu atveju, jos būna lydimos nemalonių simptomų.

Pasak jos, jie gali pasireikšti dvejopai, t. y., vidiniai pojūčiai ir vizualiniai odos pakitimai. Tad ji ragino atkreipti dėmesį į šiuos simptomus:

  • aukšta temperatūra;
  • šaltkrėtis;
  • bendras silpnumas;
  • speficinis paraudimas ir patinimas su dantyta, aiškia ir ryškia riba, skiriančia nuo sveikos odos.

Šalia to taip pat gali varginti ir dar keli simptomai. Anot gydytojos, po kurio laiko jie susilpnėja ir toks stiprus poveikis nejuntamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji ragino neignoruoti ir pastebėti ir šiuos simptomus: „Kartu gali varginti odos tempimo ir niežulio, karščio, skausmo simptomai, kurie vėliau pradeda silpnėti.

Tada oda tamsėja, pleiskanoja, netgi gali atsirasti pūslės ar net pūliniai.“

Kada pasirodyti medikams?

Pokalbio metu vaistininkė taip pat atskleidė laiką, kada vertėtų pasirodyti pas gydytojus. Moteris paaiškino ir kas gali nutikti, jeigu infekcija negydoma.

REKLAMA

Pasak jos, visų pirma, pastebėjus rožės simptomus, vertėtų įsivertinti, kokiomis gretutinėmis ligomis yra sergama.

„Sergant cukriniu diabetu ar venų varikoze patarčiau kreiptis į gydytoją, kuris įvertins situaciją ir tikėtina, paskirs antibiotikų“, – pasakojo A. Krušnienė.

Vaistininkės teigimu, pasitelkus tinkamą gydymą, prižiūrint rožės pažeistas vietas galima pasiekti neblogų rezultatų. Anot jos, tokiu būdu galima ligą įveikti vos per savaitę arba keletą savaičių.

REKLAMA

Taip pat ji priminė, kad ligos keliamą diskomfortą galima palengvinti į pagalbą pasitelkus šaldančius paketus, kompresines kojines, specialius odą drėkinančius kremus su šlapalu bei antibakterinėmis savybėmis.

Visgi, negydant ligos gali grėsti liūdnos pasekmės. „Deja, negydant stipresnės infekcijos, gali atsirasti skausmingų abscesų, kuriems reikalingas atskiras gydymas – neretai ir chirurginis įsikišimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ignoruojant šią būklę taip pat gali pasireikšti audinių nekrozė ar infekcijos plitimo komplikacijos, pavyzdžiui, meningitas“, – įspėjo moteris.

Taip pat vaistininkė pridūrė, kad rožė – tai liga, kuri yra linkusi kartotis. Pasak jos, jeigu žmogaus organizmas yra silpnesnis, tuomet liga yra linkusi kartotis. Tad, tokiu atveju, rekomenduojama stiprinti organizmą.

Liga taip pat linkusi kartotis, kuomet yra sergama cukriniu diabetu ar turint kitų gretutinių ligų. Tada tikimybė susirgti vėl – išauga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų