Kuminas yra įaugęs į Indijos, Vidurio ir Artimosios Azijos, Pietų Europos, Šiaurės Afrikos bei Lotynų Amerikos virtuves. Jo aromatas šildantis, intensyvus, stiprus, šiek tiek karstelėjęs.
Kmyninis kuminas gerina virškinimą, stiprina skrandį, padeda nuo vidurių pūtimo, žarnyno dieglių, virškinimo sutrikimų.
Kuminu pagardintos tokios sunkiau virškinamos daržovės, kaip kopūstai, lęšiai, pupos, žirniai, nesukelia nemalonaus vidurių pūtimo, nes slopinamas dujų išsiskyrimas. Iš kumino verdama arbata, skatinanti apetitą ir greitina virškinimą.
Kuminas - ne tik prieskonis, bet ir gydomasis augalas. Kumine yra kalcio, magnio, fosforo, taip pat vitaminų C, B1, B2, B3 ir A. Šis prieskonis naudojamas kaip vaistas esant virškinimo sistemos sutrikimams, diarėjai, pilvo pūtimui, hemorojui, inkstų susirgimams gydyti.
Kuminas pasižymi intensyviu skoniu, todėl vartoti jį reikėtų saikingai. Norint išvengti intensyvumo, kuminą galima lengvai paskrudinti sausoje keptuvėje.
Verdant ankštinius ar ruošiant kopūstų troškinį - įberkite kelias kumino sėklas. Taip pat galima pasiruošto gardžios arbatos: arbatinį šaukštelį kumino sėklų užpilkite stikline karšto vandens, uždenkite, palaikykite 10 minučių, nukoškite ir įpilkite ¼ šviežiai spaustų citrinos sulčių.
Šaltinis: Emilija Miliauskė, tinklaraštis Kuras Kūnui