• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kadangi aukštas kraujospūdis yra „tyli“ būsena, jis dažnai pastebimas tik atliekant įprastinius patikrinimus. Beveik penki milijonai žmonių Jungtinėje Karalystėje nežino, kad juos veikia ši būklė, todėl jiems gresia insultas ar širdies priepuolis.

Kadangi aukštas kraujospūdis yra „tyli“ būsena, jis dažnai pastebimas tik atliekant įprastinius patikrinimus. Beveik penki milijonai žmonių Jungtinėje Karalystėje nežino, kad juos veikia ši būklė, todėl jiems gresia insultas ar širdies priepuolis.

REKLAMA

Laimei, sveika mityba gali ir gydyti, ir užkirsti kelią ligai. Vienoje žolėje yra junginių, kurie, kaip įrodyta, žymiai sumažina hipertenzija sergančių gyvūnų kraujospūdį, rašo express.co.uk.

Žurnale „Plant Foods for Human Nutrition“ teigiama, kad čiobrelių antioksidacinės savybės gali padėti sumažinti kraujospūdį. Tyrimai su gyvūnais parodė, kad čiobrelių ekstraktų vartojimas gali sumažinti graužikų sistolinį ir diastolinį kraujospūdį.

Sistolinis kraujospūdis yra spaudimas į arterijų sieneles širdies tvinksnio metu. Jis plačiai laikomas svarbiausiu iš dviejų rodmenų, nes jis aiškiai parodo širdies ligų riziką.

REKLAMA
REKLAMA

Diastolinis kraujospūdis reiškia spaudimą arterijose, kai širdis ilsisi tarp dūžių. Žurnale „Oxidative Medicine and Cellular Longevity“ mokslininkai paaiškino, kad maistas, kuriame gausu polifenolių, turėjo atvirkštinį poveikį tokioms ligoms kaip hipertenzija.

REKLAMA

Skatina laukinius čiobrelius vartoti kaip naudingą priedą širdies ir kraujagyslių ligų intervencijai

Tai patvirtino jų sprendimas atlikti čiobrelių antihipertenzinio poveikio tyrimą. Tyrėjai rašė: „Reaktyviosios deguonies rūšys vaidina svarbų vaidmenį hipertenzijos vystymuisi.

Mes nustatėme, kad laukiniai čiobreliai labai sumažino hipertenzija sergančių žiurkių kraujospūdį ir kraujagyslių pasipriešinimą. Taigi, šie rezultatai skatina laukinius čiobrelius vartoti kaip naudingą priedą širdies ir kraujagyslių ligų intervencijai.

REKLAMA
REKLAMA

Panašios išvados, paskelbtos žurnale „Acta Poloniae Pharmaceutica“, patvirtina antihipertenzinį čiobrelių poveikį. Čia mokslininkai pastebėjo tiek reikšmingą sistolinio ir diastolinio kraujospūdžio, tiek MTL arba blogojo cholesterolio kiekio sumažėjimą.

Jie taip pat pažymėjo, kad DTL, gerojo, cholesterolio kiekis žymiai padidėjo, o tai padeda atsikratyti kenksmingų MTL molekulių. Be to, komanda pastebėjo, kad ekstraktas galėjo žymiai sumažinti žiurkių, turinčių aukštą kraujospūdį, širdies susitraukimų dažnį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Čiobrelių poveikio žmonėms tyrimai yra riboti, todėl reikia atlikti tolesnius tyrimus

Jie paaiškino: „Galima įsivaizduoti, kad čiobreliuose yra tam tikrų aktyvių junginių, kurie gali būti atsakingi už pastebėtą antihipertenzinį poveikį. Be to, šios išvados dar labiau patvirtina tradicinį šio augalo naudojimą liaudies medicinoje.

Spėjama, kad rozmarino rūgštis – vienas iš pagrindinių čiobrelių junginių – gali padėti sumažinti sistolinį kraujospūdį, nes slopina fermentų veiklą.

REKLAMA

Čiobreliuose taip pat yra didelės koncentracijos vitaminų A, C, E ir K, taip pat mineralų, tokių kaip kalcis, kalis, geležis ir fosforas. Dėl vitamino C koncentracijos čiobrelių arbata gali turėti imunitetą stiprinantį poveikį, kuris gali padėti apsisaugoti nuo peršalimo.

Tačiau verta paminėti, kad čiobrelių poveikio žmonėms tyrimai yra riboti, todėl reikia atlikti tolesnius tyrimus, kad būtų galima įtvirtinti čiobrelio, kaip kraujospūdžio gydymo priemonės, svarbą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų