• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pakalnutės yra  daugelio mylimos pavasario gėlės, o varpo formos žiedai Jungtinėje Karalystėje pražysta balandį. Nuostabiomis gėlėmis galima mėgautis ir vasarą, bet kada geriausia jas pasodinti?

Pakalnutės yra  daugelio mylimos pavasario gėlės, o varpo formos žiedai Jungtinėje Karalystėje pražysta balandį. Nuostabiomis gėlėmis galima mėgautis ir vasarą, bet kada geriausia jas pasodinti?

REKLAMA

Pakalnutės geriausiai žinomos dėl subtilių baltų žiedlapių ir ypatingo kvapo, todėl nenuostabu, kad jos buvo viena iš mėgstamiausių karalienės Elžbietos II gėlių.

Šios nuostabios gėlės, kaip karališkosios šeimos narių numylėtinės, yra Bekingemo rūmų sodų pažiba ir gali būti lengvai auginamos vazonuose ir jūsų lauko erdvėje. Pasak sodininkų, svarbiausia yra išvengti šalčio, jas galima pasodinti dukart per metus, rašo express.co.uk.

Šis augalas turi ypatingą reikšmę karalienei

Dailiosios pakalnutės yra svarbios monarchei ir 1953-iaisiais buvo karalienės Elžbietos II karūnavimo puokštėje.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Blooming Haus“, įspūdingi žali lapai ir subtilūs žiedlapiai taip pat pasirodė 1921 m. Anglijos karalienės motinos vestuvių puokštėje, 1981 m. princesės Dianos puokštėje, o 2011 m. Kembridžo ir Kornvalio kunigaikštienės Kate puokštėje.

REKLAMA

Karalienės meilė pakalnutėms atsispindi ne tik svarbiausių karališkų įvykių metu, bet ir 39 akrų Bekingemo rūmų sode. Ten jos auga tarp žaliuojančios vejos.

Kada sodinti pakalnutes?

Pakalnutes geriausia sodinti su šakniastiebiais, ant kurių galės augti nauji augalai. Nors jos gali būti sodinami tiesiai į žemę lauke, įspūdingos gėlės ir lapija atrodys dar geriau, jeigu jas pradėsite auginti arba laikysite vazonuose.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak sodininkystės specialisto Davido Markso iš „Garden Focus“, pakalnutės gali būti pasodintos „visus metus“, kol dirva neužšąla, nors auginant gėles vazonuose taisyklės yra kiek kitokios.

Jis pridūrė, kad „geriausias metas“ sodinti šias stulbinančias gėles vazonuose yra nuo rugsėjo vidurio iki spalio ir nuo kovo vidurio iki balandžio.

Kaip ir daugumai svogūnėlių, sodinimas rudenį yra naudingas, nes jis suteikia pakankamai poilsio prieš augimo sezoną, kuris prasideda vėlyvą pavasarį. Nors pakalnutes lengva auginti, svarbu, kad sodinimo sąlygos būtų tokios, kokios yra prieš paliekant jas augti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Davidas paaiškino, kad vazono padėtis yra labai svarbi, kad pavasarį augalas būtų ryškesnis ir gražesnis. Jis pasakė: „Rūpestingai parinkite poziciją. Idealiomis sąlygomis pakalnutė gali būti labai invazinė. Jas lengva išrauti, bet jei jos auga kartu su kitais augalais, jų beveik neįmanoma išnaikinti.“

Nors tai mažiau susiję su vazonine pakalnute, vis dar labai svarbu vazonus laikyti atokiau nuo kitų, kad išvengtumėte perpildymo.

REKLAMA

Jeigu gėlės bus pasodintos rudenį, galima tikėtis, jog linkčiojančius žiedus pamatysite ankstyvą pavasarį, nors pirmaisiais metais žiedai gali pasirodyti kiek vėliau.

Kaip rudenį sodinti pakalnutes

Norint kuo geriau išnaudoti gėlių kvapą ir klasikinį balto bei žalio augimo kontrastą, būtina tinkamai pasodinti augalą. Užmerkite šaknis į vandenį maždaug pusvalandį prieš sodinant į pasirinktus vazonus.

REKLAMA

Kai į vazonus pripilsite komposto, iškaskite nedidelę skylę – šiek tiek didesnę už šaknis. Įkiškite šaknis į skylę ir uždenkite dirvožemio sluoksniu, kad viršus būtų 0,5 cm žemiau paviršiaus.

Norėdami greitesnio augimo, užberkite saują žuvies ir kaulų kompostu ir, prieš gerai palaistydami, paskirstykite juos dirvoje.

Laikykite vazonėlius šiltoje patalpoje – šiltnamyje arba žiemos sode – kad būtų galima nustatyti ir palaikyti reguliarų laistymo grafiką. Gegužę perkelkite vazonus į galutinę augimo vietą iš dalies užtamsintoje vietoje.

Prie ko čia mums Lietuvoj ta angliška karalienė? Lietuvoj rūtas reikia auginti.
Kad kazkam patiko pakalnutė , as turiu sodyt , nu dar pasityciojimas .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų