Žinoma, kad kavos gėrimas tuščiu skrandžiu skatina streso hormonų, tokių kaip adrenalinas ir kortizolis, išsiskyrimą. Nors kortizolis yra labai svarbus, kad ryte galėtume pajudėti, per didelis jo kiekis nuo pirmosios kavos gali sukelti pernelyg didelį jo išsiskyrimą, o tai gali sukelti nepageidaujamą reakciją į stresą. Todėl geriausia stengtis išlaukti iki pusryčių, rašo mirror.co.uk.
Negerkite kavos tuščiu skrandžiu
Svarbu rehidratuoti. Per naktį jūsų organizmas dehidratuoja, todėl prieš pirmąjį puodelį kavos išgerkite didelę stiklinę vandens, geriausia kambario temperatūros, kad papildytumėte savo organizmą. Taip pat svarbu stengtis pavalgyti prieš pirmąjį kofeino gėrimą arba jo metu.
Kava tuščiu skrandžiu gali stimuliuoti kortizolį, kuris gali padidinti cukraus kiekį kraujyje ir sumažinti energijos atsargas. Vietoj to stenkitės dieną pradėti nuo skaidulinių medžiagų, gaunamų iš viso maisto šaltinio, pavyzdžiui, žalių pusryčių dubenėlio.
Be skaidulų, baltymai yra kita svarbi maistinė medžiaga, kuri atsveria cukraus kiekio kraujyje padidėjimą. Jei skubate, pabandykite į rytinį kokteilį įmušti keletą kiaušinių arba įberti šaukštelį kokybiškų baltymų miltelių. Pasak mitybos specialistės Gabi, tai gali turėti didelę naudą geresnei cukraus pusiausvyrai kraujyje, nes sulėtina energijos išsiskyrimą ir gali teigiamai paveikti jūsų organizmo streso ir uždegimo lygį.
Negerkite kavos prieš sportą
Kita dažna klaida, kurią daro daugelis iš mūsų, yra ta, kad prieš treniruotę išgeriame puodelį kavos, norėdami, kad treniruotė būtų kiek lengvesnė. Tačiau prieš eidami į sporto salę turėtumėte stengtis susilaikyti. Vietoj to, paverskite ją skanėstu po treniruotės arba, jei reikia, išgerkite tik porą gurkšnių.
O kalbant apie tinkamą paros metą, idealu palaukti bent 90 minučių po pabudimo prieš kofeino dozę, kad būtų užtikrinta geriausia hormonų pusiausvyra.
Nors mums gali atrodyti, kad mums reikia kofeino, kad pabustume ir jaustumėmės žvalesni, iš tikrųjų yra kur kas paprastesnė (ir pigesnė) alternatyva. Vietoj to per pirmąją valandą po pabudimo išeikite į lauką. Pasivaikščiojimo ir šviesos derinys yra naudingas hormonams, energijai ir bendrai sveikatai.
O šiaip tai - jei vartoti be saiko - sveikatai kenkia viskas. Net VANDUO. Netikiu? Pabandykite valandos eigoje išgerti 20 litrų vandens. Na. Jei po to kažkas iškviesti greitąją pagalbą, - jums liks vilties nenumirti.
Va jums ir atsakymas.
O nedideliais kiekiais, tą pripažįsta ir mokslininkai bei medikai, organizmui nekenkia net vynas. Būtent todėl, prieš valgį, kaip apetitą, jo išgeria daugelio pietų šalių gyventojai (italai, ispanai, graikai). Žinoma, nereikėtų to painioti su alkoholikų puotavimu, kai jų pietūs susideda iš keturių patiekalų, bet visi jie - vienodi - ir vadinami - vyno buteliu.