• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus lubinų žydėjimui Aplinkos ministerija primena, kad juos galima skinti ir raginama tai daryti.

Prasidėjus lubinų žydėjimui Aplinkos ministerija primena, kad juos galima skinti ir raginama tai daryti.

REKLAMA

Socialiniuose tinkluose pamerktų lubinų nuotrauka pasidalinusi Aplinkos ministerija rašė:

„Aplinkos ministerija oficialiai atidaro lubinų skynimo sezoną. Ir jūs taip galite pasipuošti namus ar darbo vietą.

Primename, lubinaiinvaziniai augalai, todėl skinkite negailėdami!“

Ragina skinti lubinus

Kaip anksčiau pranešė naujienų portalas tv3.lt, gamtininkai stoja į kovą su žydinčiais lubinais ir ragina tautiečius ne tik skinti šį augalą, bet ir rauti jį su šaknimis. Jeigu to nedarysime, iš pažiūros nekalta graži mėlynžiedė gėlė sunaikins lietuviškų pievų įvairovę.

Mat ten, kur yra šis augalas, nebelieka lietuviškų pievų, lubinai – tai invazinis augalas. Tad gamtos sergėtojai kartu su menininkais rengia įvairias akcijas ragindami žmones naikinti lubinus be jokio gailesčio.

REKLAMA
REKLAMA

Žiedas po žiedo, taip Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos ekologas Rokas skina tik tik žydėti pradėjusius lubinus. Taip elgtis – skinti ir kuo daugiau, kaip aiškina gamtininkas, turėtume visi.

REKLAMA

„Visų pirma, tai invazinis Lietuvai augalas. Jis natūraliai čia neauga, jis buvo atvežtas iš šiaurės Amerikos, sparčiai plinta, keičia dirvožemio struktūrą, nuo ko keičiasi ir mūsų vietinė augalija“, – teigia ekologas Rokas Butkus.

Mat pupinių šeimos augalas rūgština dirvą, o nemėgstantys dirvos rūgštingumo lietuviški augalai išnyksta. Vilniaus regiono, aplinkos apsaugos departamento, gyvosios gamtos apsaugos skyriaus specialistas paantrina – jeigu nenaikins lubinų žmogus, sąlygos plisti tik gerėja.

REKLAMA
REKLAMA

„Jie auga atvirose vietose, sakykim, tai tas pievines vietines rūšis jie ir užstelbia. Jie pritapo, jiems čia tiko, jų niekas nevalgo, neturi, sakykim, natūralių priešų, dėl to jiems puiki terpė plisti“, – aiškino Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos skyriaus specialistas Tomas Ūsaitis.

Tad, kaip sako specialistai, pagrindinė užduotis žmonėms – reikia stengtis, kad invaziniai augalai neplistų. 

Tiems, kas nori savarankiškai skinti lubinus, gamtininkai žeria patarimų. Galima skinti dabar, o galima dar ir palaukti, kol lubinai subrandins sėklas. Kai jau prisiskinsim tokių, kurie turi sėklų, reiškia, bus didesnė tikimybė, kad mes juos išnaikinsime.

Seime yra daug lubinu.
Lubinas, tai azotinių augalas, nes jis turi ant savo šaknų azoto fiksuojančias bakterijas. Kurios iš lubino iš oro paimta azoto atomus, fiksuoja ant lubino šaknų ir tas azotas lieka dirvoje. Tad lubinas yra TVARUS augalas, kuris didina žemės derlingumą. O juk mes palaikome kas TVARU. At ne taip?
Nereikia perdėti ir tie lubinai tikrai ne piktžolė.rašytojas turbūt nežino kad ankštiniai augalai savo šaknyse kaupia azotą.tai kaip ir trąša.ir dar kurie sėja grikius tipo dirvos gerinimui manyčiau naudos nekažkas gal tik dirvos kvėpavimui.,o jei pasėsite ankštinius augalus ir sukasite tikrai pagerinsite dirvos būklę.o grikiai yra kryžiažodžiai ir jie daug pasiima medžiagų iš dirvos,na sukasus dirva bus pralaidesnė tik tiek,o dėl invazijos augalų, ką žinoti???gal tie tipo mūsiškiai gal ir buvo kažkada iš kažkur atvežta kaip ir bulvės....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų