Vietiniai Velso paplūdimio gyventojai sako, kad daugiau niekada nesimaudys jūroje po to, kai viena turistė pasidalijo savo radiniais tarp smėlio.
Didžiulė medūza ir voras krabas buvo vieni iš jūros gyvių, dėl kurių britai išsigandę lipo į vandenį Barmute, Šiaurės Velse. Milžiniškus padarus pastebėję poilsiautojai internete dalijosi nuotraukomis, kurios sukėlė susižavėjimą ir pasibjaurėjimą, rašo mirror.co.uk.
Radinys pajūryje išgąsdino poilsiautojus
Išsigandę paplūdimio lankytojai tai prilygino ateivių invazijai. Turistė Amy Carter, pasidalijusi savo partnerio Scott Southey darytomis nuotraukomis „Facebook“ puslapyje, sukėlė pribloškiančią reakciją.
Milžiniška medūza yra viena iš kelių neseniai pastebėtų pakrantės ruože. Vienas žmogus parašė: „Dieve mano! Įsivaizduokite, kad plaukiojate šalia tokio dydžio medūzos. Aš išprotėčiau! Jos didžiulės“.
„Paskutinį kartą einu į jūrą“, – pareiškė antrasis, o trečiasis rašė: „Tas krabas galėtų sunaikinti miestą“.
Nuotraukoje pavaizduota medūza yra statinė medūza ir, nepaisant jos bauginančio dydžio ir išvaizdos, jos įgėlimai paprastai nėra kenksmingi. Tuo tarpu vienas jūrų gyvūnijos ekspertas aprašė, kad šiuo metų laiku Britanijos paplūdimiuose įprastas vaizdas.
Amy sakė dienraščiui „Daily Star“: „Šią savaitę mes trumpai atostogaujame ir kaip tik vaikštinėjome Tal-y-bont paplūdimiu... Visada matome mažų krabų ir medūzų prie uolų ir paplūdimyje, tačiau buvau šokiruota, kad pamatėme tokio dydžio.
Į Barmutą ir Tal-y-bontą atvykstu jau beveik 50 metų ir tai didžiausia kada nors matyta medūza, todėl turėjau prie jos pridėti ranką, kad būtų galima įvertinti mastą. Man nuostabu iš tikrųjų matyti tikrus gelmių milžinus.“
Kitą panašią medūzą netoliese esančiame Dyffryn paplūdimyje aptiko Ianas Wilkinsas, kuris taip pat pasidalijo savo nuotrauka „Facebook“ grupėje. Jis sakė „Star“: „Buvau sukrėstas pamatęs šią medūzą ir tai, kokio didžiulio dydžio ji buvo. Įspūdingi padarai.“
Tai įprasta medūzų rūšis
Anglesio jūrų zoologijos sodo direktorius Frankie Hobro sakė: „Tai abi įprastos britiškos rūšys. Krabas yra dygliuotas voras, kurio skersmuo gali siekti iki pėdos (artimai susijęs su karališkuoju krabu) ir kuris paplitęs visoje mūsų pakrantėje. Mūsų akvariumo ekspozicijose yra daugybė voragyvių krabų, jie gyvena daugelį metų.
Atrodo, kad šis individas yra negyvas, o midijos ir kiti jūros gyvūnai pasinaudojo juo kaip inkaru, tačiau taip pat tikėtina, kad šie gyvūnai mielai gyveno ant krabo kiauto, kol jis buvo gyvas, nes tai yra įprasta.
Kaip ir visi vėžiagyviai, krabai voragyviai, norėdami augti, turi išsirauti savo išorinį kiautą, todėl pakrantėse dažnai randama nepažeistų krabų iškamšų, kurias galima supainioti su negyvais krabais.
Iš tiesų dažnai vasaros pradžioje, kai tūkstančiai voragyvių masiškai neršia ir liejasi netoli kranto, paplūdimiai būna pilni krabų kiautų, kurie iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip masinė žūtis, tačiau iš tiesų tai yra teigiamas ženklas, kad krabai auga ir dauginasi.“
Frankie sakė „North Wales Live“: „Parodyta medūza yra statinė medūza, dar viena įprasta britų rūšis, kuri dažnai aptinkama mūsų pakrantėse pavasarį ir vasaros pradžioje – ji nepakenčia aukštesnės temperatūros, todėl vasarą ir ankstyvą rudenį, kai jūra būna šilčiausia, pasitaiko rečiau.
Tai viena iš labiausiai paplitusių medūzų rūšių, ir nors jos atrodo grėsmingai, gali užaugti iki alaus statinės dydžio, todėl taip ir vadinasi, iš tiesų jų įgėlimas žmogui nepavojingas.“
Rašliaviste, ką keverzoji?
Taip "bėgo neatsisukdami", kad "išsigandę lipo į vandenį". Vandeniu bėgo? Išvystė tokį greitį kaip žaliasis basiliskas?
V://w./-