• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos gamtoje pasirodė išskirtinis augalas – miškinė gluosvė, pasižyminti ypatingomis savybėmis.

Lietuvos gamtoje pasirodė išskirtinis augalas – miškinė gluosvė, pasižyminti ypatingomis savybėmis.

REKLAMA

Kaip matyti iš Pagramančio regioninio parko socialiniuose tinkluose pasidalintos nuotraukos, šis augalas išties keistas, mat neturi nė krislelio žalumos.

Aptiko išskirtinį augalą

Beje, jį pamačius, ko gero, galima sumaišyti ir su grybu – nors tai nėra grybas, bet turi glaudų ryšį su grybiena.

„Ir kas gi čia toks išblyškęs ir keistas augalas? O gi – miškinė gluosvė (Monotropa hypopitys). Išblyškęs dėl to, kad neturi chlorofilo. Chlorofilo jam nereikia, nes nevykdo fotosintezės.

Didžiąją gyvenimo dalį praleidžia po žeme šaknų raizgalynės pavidalu ir sudarydama mikorizę su grybiena iš kurios ima maisto medžiagas. Iš po žemės prasikala tinkamais, drėgnesniais metais, spygliuočių miškuose“, – paaiškino Pagramančio regioninio parko specialistai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip nurodoma Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje, šis augalas priklauso erikinių šeimos augalų genčiai. Tai – daugiametis parazitinis augalas su šakotomis, susiraizgiusiomis šaknimis.

REKLAMA

Miškinės gluosvės dažniausiai būna baltos, rausvos, retais atvejais ir raudonos spalvos, pražysta birželio–liepos mėnesiais, tačiau sausesniais metais virš žemės gali nė neprasikalti ir išlaukti palankesnių metų.

Nurodoma, kad šis augalas aptinkamas spygliuočių ir mišriuose miškuose, ypač drėgnose ir pavėsingose vietose.

Šitą augalą matydavau dar vaikystėje, maždaug prieš 50 metų pakaunės Kamšos miške . Mūsų mokytoja, didelė gamtos mylėtoja, vesdavosi mus per gamtos pažinimo pamokas į laukus ir mišką, rodydavo augalus ar paukštelius. Būdavo tikro gamtos pažinimo pamokos.
Na kaip gi kitaip juk reikia versti kalte globalinem atšilimui pirkit elektra varomas mašinas,nevalgykit žirniu nes perdžiat perdaug ,nenaudokit plastikiniu maišeliu oi naudokit nes popieriniai daugiau kenkia ir brangesni nes medziu teks iskirsti daugiau,taip kad susigaudyti mele sunku,bet nori kazkas mus paversti dundukais ir tiek
Specialistai bemoksliai,ar žurnalėkai vėl įkėlė straipsnį nepatikrinę
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų