Nors dabar pavasaris gali atrodyti kaip tolima svajonė, sodininkams patariama, kad, atvėsus orams, pats laikas pradėti ruoštis įspūdingiems hortenzijų žiedams kitais metais.
Atskleidė, ką daryti
„Blooming Backyard“ sodininkystės ekspertai pasidalijo trimis esminiais darbais, kuriuos būtina atlikti rudenį, jei norite, kad kitais metais hortenzijos išaugintų stulbinančius žiedus.
„Tradicinės sodo puošmenos, hortenzijos, vėl grįžta į madą. Priklausomai nuo veislės, vasarą ir rudenį mūsų sodus puošia nuostabios įvairių spalvų ir formų žiedų galvutės“, – sakė ekspertai.
Visgi, pasak jų, hortenzijų grožis išlieka ne visus metus. Rudenį, kai žiedai ir lapai nužydės, reikia eiti į sodą ir atlikti kasmetinę hortenzijų priežiūrą, skelbiama express.co.uk.
„Šios užduotys labai svarbios, kad augalai atrodytų puikiai ir kitais metais atželtų dar didesni ir stipresni“, – pažymi jie.
1. Genėjimas
Hortenzijos, turėdamos pakankamai laiko, gali užaugti gana didelės ir greitai tapti nepaklusnios. Jei esate gerai prižiūrimo sodo gerbėjas, genėjimas bus būtinas.
Tačiau genėjimas nėra toks paprastas, kaip žirklių paėmimas ir kelių stiebų nukirpimas. Neteisingai genint netinkamos rūšies augalus netinkamu laiku arba netinkamu būdu, galite visiškai sunaikinti bet kokią galimybę, kad jūsų augalas žydės kitą sezoną.
Tik rudenį žydinčias hortenzijas reikėtų genėti šį sezoną. Tai apima veisles, kurios žydi ant naujos medienos, pavyzdžiui, Hydrangea paniculata arba Hydrangea arborescens, dar žinomos kaip žirninės ir lygiosios hortenzijos.
Kitus svarbius genėjimo veiksmus, pavyzdžiui, išnykusių žiedų ir nudžiūvusių šakų šalinimą, galima atlikti bet kuriuo metų laiku. Visada naudokite aštrias genėjimo žirkles, kad nepažeistumėte šakų ir nesukeltumėte pavojaus naujam augimui.
2. Aplinkos sutvarkymas
Kai jūsų hortenzija yra nugenėta ir atrodo kuo puikiausiai, metas imtis užduoties, kurios bijo dauguma sodininkų – tvarkyti.
Tvarkyti aplink augalų pagrindą gali būti šiek tiek varginantis procesas, reikalaujantis nemažai rankų darbo, tačiau jis būtinas, kad augalai būtų sveiki.
Visos aplink augalus paliktos šiukšlės, ypač rudenį, gali tapti puikia slėptuve kenksmingiems kenkėjams ir ligoms, kurie pasinaudos proga užpulti augalą pavasarį, kai jis vėl pradės augti.
Būtinai nuvalykite visus nukritusius lapus ir žiedus aplink augalo pagrindą. Švarą palaikykite visą sezoną, nes dėl šaltesnio oro vis daugiau augalo dalių nukrenta.
Jei augalas neserga, visas šias atliekas galite mesti į komposto krūvą. Kartu pašalinkite visas ant žemės gulinčias šakas. Taip pakelsite augalą, pagerinsite oro srautą prie pagrindo ir neleisite ligoms įsišaknyti ant pūvančių šakų, kurios liečiasi su dirvožemiu.
3. Mulčiavimas
Gyvenantiems vėsesniuose regionuose, kur yra daug šalčio arba vyrauja atšiaurios žiemos, artėjant šaltiems orams labai svarbu mulčiuoti. Šis procesas izoliuoja dirvą ir apsaugo šaknis nuo galimos žalos.
Mulčiavimas taip pat padeda išlaikyti drėgmę ir neleidžia augti piktžolėms, o tai ypač svarbu, kai ankstyvą pavasarį temperatūra vėl pradeda kilti.
Puikiai tinka organinis mulčio sluoksnis, pavyzdžiui, žievės drožlės ar šiaudai, nes jie laikui bėgant palaipsniui suyra dirvožemyje. Daugumai klimato zonų turėtų pakakti maždaug dviejų centimetrų, tačiau ypač šaltose vietovėse šį sluoksnį galima šiek tiek storinti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!