REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
18
N. Paltinienė lygiai prieš metus iškeliavo Anapilin (tv3.lt fotomontažas)

Prieš metus, vasario 29 dieną, pasaulį paliko muzikos legenda ir lietuviškos estrados karaliene vadinama Nelly Paltinienė. Scenoje solistė praleido didžiąją dalį savo gyvenimo, o 2009 metais buvo įtraukta į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausiai dainuojanti atlikėja. Tačiau Nelę žmonės atsimena ne tik kaip itin talentingą dainininkę, bet ir kaip nepaprastai šiltą, charizmatišką ir nuolatos besišypsantį žmogų.

18

Prieš metus, vasario 29 dieną, pasaulį paliko muzikos legenda ir lietuviškos estrados karaliene vadinama Nelly Paltinienė. Scenoje solistė praleido didžiąją dalį savo gyvenimo, o 2009 metais buvo įtraukta į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausiai dainuojanti atlikėja. Tačiau Nelę žmonės atsimena ne tik kaip itin talentingą dainininkę, bet ir kaip nepaprastai šiltą, charizmatišką ir nuolatos besišypsantį žmogų.

REKLAMA

Vasario 1 dieną dėl plaučių uždegimo anapilin iškeliavo ir Nelės vyras, choro ir orkestro dirigentas bei pedagogas Arvydas Paltinas. Ilgus metus kartu praleidę sutuoktiniai vienas šalia kito atguls ir amžinojo poilsio: gavus Arvydo urną, jis bus palaidotas Antakalnio kapinėse.

Artimas poros draugas, kunigas Karolis Petravičius dalijosi prisiminimais ir sakė, kad, jei reikėtų apibūdinti Nelę vienu žodžiu, jis būtų „nepakartojama“.

REKLAMA
REKLAMA

„Žmonės juokauja, kad nepakeičiamų žmonių pilnos kapinės, tačiau Nelė iš tikrųjų tokia buvo: nepakeičiama ir nepakartojama“, – pasakojo kunigas.

REKLAMA

„Didžiulis džiaugsmas, kad Dievas leido juos sutikti“

Kunigas Karolis Petravičius sakė, kad ne tik atsimena, bet ir su kiekviena diena vis labiau įvertina draugystę su Nelly ir Arvydu Paltinais, o draugystę su sutuoktiniais kunigas vadina Dievo skirta dovana. Nelė ir Arvydas, kurių klausėsi bene visa Lietuva, patys mokėjo puikiai klausytis ir patarti:

„Jų žodžiai, jų išmintis dabar vėl naujai ateina į mintį, į širdį. Dar labiau suprantu, ką jie norėjo pasakyti, kaip jie saugojo ir mylėjo. Mane, kaip kunigą, Nelė ir Arvydas mokino, kaip gyventi, jų patirtis begalinė, ir kuo toliau, tuo labiau aš suprantu jų indėlį į mano, kaip žmogaus, brendimą. Tai didžiulis džiaugsmas, kad Dievas leido juos sutikti“ – prisiminimais dalijosi K. Petravičius.

REKLAMA
REKLAMA

Kunigas sakė, kad draugystė su Paltinais prasidėjo, kai jam buvo vos 18-niolika. Pats kunigas juokavo, kad nors vos pilnametystės sulaukusio žmogaus patirtis ir pasaulio suvokimas dažnai daug prastesnis nei vyresnių žmonių, Arvydo ir Nelės mokėjimas priimti, išklausyti ir patarti tik sustiprino draugystę.

„Niekada nesijautė, kad jie vyresni, o aš jaunesnis. Atrodo, kad 18-niolika, dar vaiko protas, bet jie mokėdavo išklausyti, patarti, jie laikė mane sau lygiu. Ne kiekvienas išmoksta taip bendrauti, tai gali tik labai aukštos kultūros žmonės. Jiems tiesiog visi buvo lygūs“, – apie draugystę pasakojo K. Petravičius.  

Dovana nuo Nelly – mikrofonas

Paklaustas apie gražiausią prisiminimą kunigas sutrinka: „Jų juk tiek daug.“ Vis dėlto vieną, jautriausią širdžiai, K. Petravičius sutinka papasakoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Būnant pas Nelytę, po pietų, o ji labai skaniai gamino, nusiuntė Arvydą į darbo kambarį atnešti mikrofono. Aš nelabai supratau, kas vyksta, ir tada Nelytė įteikė man savo mikrofoną. Ji sako: „Šis mikrofonas man dovanojo tiek daug laimės gyvenime, ir noriu, kad ir tu būtum laimingas“, – atskleidė K. Petravičius.

Kunigas pasakojo, kad iš pradžių gavęs tokią dovaną nustebo ir bandė perkalbėti atlikėją: „Buvo ligos pradžia, mes tikėjome, kad ji pasveiks ir sugrįš į sceną, aš jai sakau, kad, Nelyte, dar nelaikas, o ji taip linksmai atsako: „Karoli, jei man reikės, tai tu paskolinsi“, – su šypsena prisiminė kunigas.

REKLAMA

Pasak K. Petravičiaus, Nelly norėjo, kad mikrofonas, nešęs tiek daug laimės, ir toliau netylėtų. Mikrofonas tikrai netylėjo: kunigas prisimena, kai vos po metų nuo šio įvykio, jį perkėlė į vietą, kurioje nėra nei klebonijos, nei bažnyčios, o viską pasistatyti reikia pačiam.

„Nei pinigų, nei vietos, kur normaliai gyventi, ir nuo ko pradėti? Ir aš pažiūrėjau į tą mikrofoną, subūriau draugų ratą, pradėjom važinėti po parapijas ir rinkti aukas tos bažnyčios statybai. Didžioji dalis pinigų surinkta buvo per tuos koncertus, kuriuose aš naudojau Nelės mikrofoną“ , – sakė kunigas.

Pasak jo, Nelės mikrofonas – beveik magiškas. Kunigui koncertuoti tenka gana dažnai, tačiau dainuojant su Nelės padovanotu mikrofonu pasikeičia net koncerto dvasia, o muzika kaip niekad įtraukia klausytojus: „Net pats negali patikėti, kas vyksta. Aš tikiu, kad Nelės meilė ir šiandien globoja jos gerbėjus, draugus, artimuosius ir mane, ir mano misiją šiam kilniam tikslui.“

REKLAMA

Kunigo planuose – sutuoktinių atminimui skirtas muziejus

K. Petravičiaus statomoje klebonijoje vietos atsiras ir Paltinų muziejui. Pasak kunigo, nors žmonės ir iškeliavo, jie paliko kūrybą, muziką, pavyzdį ir sentimentus, kuriais galės pasidžiaugti visi norintys: „Žmonės galės užeiti ne kaip į muziejų, bet užeiti pas kleboną tiesiog atsigerti kavos. Pasėdėti ant tų šventų, galiu sakyti, baldų, pamatyti tuos suvenyrus, pasiklausyti tų senų plokštelių.“

Baldai, beje, bus iš Paltinų namų Vokietijoje. Arvydo nuvykęs aplankyti kunigas sako, kad 30–40 metų senumo baldams reikės restauravimo, tačiau jis pasiryžo juos parsivežti į Lietuvą ir išsaugoti. Nors Arvydas kuklinosi, šia K. Petravičiaus idėja džiaugėsi: „Aš jam sakau, kad jei yra noras išsaugoti tuos suvenyrus, kuriuos gaudavote iš gerbėjų, aš ten įrengsiu muziejų. Tai jis kuklindamasis sakydavo, kad pervertinu jo sendaikčius, bet labai tuo džiaugėsi“, – pasakojo K. Petravičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pas kunigą saugomi ne tik sentimentalūs daiktai, tačiau ir įrašų studijai skirta įranga. Kunigas džiaugėsi, kad sutuoktinių užgyventa įranga nėra išmėtyta ar išparduota, o saugoma ir dar vis tarnaujanti kilniam tikslui. „Apie tai nebuvo nei svajota, nei galvota, bet taip gyvenimas viską suvedė. Aišku, ir Arvydas dėl to labai džiaugėsi, nes jie viską, ką uždirbdavo, dėjo į sceną, į aparatūrą, ir būtų labai gaila, jei ji būtų parduota bet kam.“

Vis dėlto jau pakuojant instrumentus siuntimui į Lietuvą, Arvydas vieną iš jų pasiliko. Tai klavišinis Yamaha, kuriuo prieš mirtį muzikantas dar planavo pagroti. „Mes taip džiaugėmės, nes jis buvo jau ligos išvargintas, bet jau atsigavinėjo ir mums buvo toks džiaugsmas, kad jis ryšis eiti prie instrumento ir kurti. Netikėtai jo netekome, nors atrodo ir amžius didesnis buvo, bet, kaip Nelytė sakydavo, amžius – ne nuodėmė“, – pasakojo kunigas.  

REKLAMA

Kunigas atskleidė, kad sulaukia ir parapijiečių klausimų, kuo susiję Nelly ir Arvydas su Vidmantų bažnyčios statymu ir rūpesčiais. „Kadangi artimai bendravom, jie rūpinosi tais dalykais, kuriais rūpinuosi aš, ir aš rūpinausi dalykais, kurie jiems buvo skaudūs. Juk draugai gyvena vieni kitų rūpesčiais, rūpinasi vieni kitų išgyvenimais, nėra čia jokios mistikos. Tai taip gaudavosi, kad vieni kitiems padėdavom“, – sakė K. Petravičius.

Didesnis atminimo renginys planuojamas vasarą

Didesnį renginį sutuoktinių atminimui kunigas planuoja vasarą, jei epidemiologinė situacija tam bus palanki. Pasak kunigo, pasikalbėjus su autore Irma Laužikaite, rašančia knygą apie Nelės gyvenimą, vasaros pradžioje, pristatant knygą, bus planuojamas ir Arvydo bei Nelės atminimo renginys, Šv. Mišios.

REKLAMA

Knygos pristatymas ir atminimo renginys sutampa ne veltui: knygos išleidimo labai laukė pati Nelly, o ją skaitydamas visus atsiminimus atgaivino ir Arvydas: „Prieš pat mirtį Arvydas tą knygą perskaitė. Kaip jis jautriai tą knygą išgyveno, kaip jis dalinosi... Jis sakė, kad per naujo išgyveno savo gyvenimą, tą muzikos polėkį. Jam po knygos išklausymo antras gyvenimas įsijungė. Jis kas dieną ėjo tvirtyn, ir mes taip džiaugėmės, bet tas uždegimas, sepsis...“, – atskleidė kunigas.

K. Petravičius gailėjosi, kad šiais metais didelių Šv. Mišių Nelės atminimui iškelti nepavyks dėl karantino, tačiau vasario 28 dieną kviečia pasimelsti ir taip pagerbti muzikos legendos atminimą. „Aš, kaip kunigas, ir mano kolega, Kęstutis Timofejevas, kiekvieną mėnesį, visus metus, 29 dieną, ką mes galime duoti brangiausio žmogui, kurį mylim, tai Šventųjų Mišių auką. Kadangi nėra galimybės mums pabūti kartu, tai draugus, kolegas, artimuosius, 28 dieną, tai bus sekmadienis, kviesime maldai už Nelytę“, – sakė K. Petravičius.

„Kad ir labai mylime tuos žmonės, kurie iškeliavę, labai mylime ir žmones, kurie gyvi. Jei labai gražų renginį padarysime, bet bent vienas žmogus po šio renginio susirgs... Na tikrai, nei Nelė, nei Arvydas nebūtų laimingi“ , – apgailestavo kunigas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų