Ekspertas atskleidė, kad šis paprastas pokytis gali padėti atsikratyti kilogramo per savaitę. Siekiantiems numesti svorio, nedidelis ėjimo būdo pakeitimas gali gerokai pagerinti kalorijų deginimo procesą.
Atsikratyti papildomų kilogramų dažnai atrodo neįveikiama užduotis, ypač kai susiduriama su griežtais mitybos apribojimais, kurių daugeliui sunku laikytis. Šalia subalansuotos mitybos labai svarbu laikytis nuoseklaus fizinio aktyvumo režimo, rašo express.co.uk.
Ką daryti, jei jums trūksta laiko?
Dabar gali būti idealus metas į savo kasdienę rutiną įtraukti vaikščiojimą – iš pirmo žvilgsnio paprastą sporto režimą, kurį rekomenduoja Visuotinė sveikatos organizacija (VSO).
„Vaikščiojimas yra paprastas, nemokamas ir vienas lengviausių būdų tapti aktyvesniems, numesti svorio ir tapti sveikesniems“, – sako VSO. Svarbiausi veiksniai yra greitas ėjimas ir alternatyvių metodų taikymas, rašo.
Tokie metodai ne tik degina kalorijų perteklių, bet ir padeda stiprinti širdies ir kraujagyslių sveikatą.
Nepamirškite, kad svorio mažinimas galiausiai priklauso nuo to, kiek pastangų įdedate į treniruotes, kokia yra pasivaikščiojimų trukmė ir ar išlaikote kalorijų deficitą, t. y., suvartojate mažiau kalorijų, nei jų sudeginate.
Daugybė tyrimų rodo, kad vos 30 minučių pasivaikščiojimas kasdien gali gerokai sumažinti kūno riebalų kiekį.
Tikrasis pokytis slypi technikos tobulinime
Jei tiesiog vaikštote, vargu ar sudeginsite pakankamai kalorijų, kad pasiektumėte realių pokyčių.
Tačiau trumpos greitesnio ėjimo atkarpos, vadinamosios intervalinės treniruotės, arba ėjimas su svarmenimis ar įkalnėje gali gerokai padidinti kalorijų deginimą.
Denise Miklasz, „Northwestern Medicine Crystal Lake Health and Fitness Centre“ asmeninė trenerė, rekomenduoja kas 3-5 minutes atlikti „30-60 sekundžių greitesnio ėjimo atkarpas, o po to 30 sekundžių atsigauti“.
Ji paaiškino: „Ėjimo intensyvumas yra labai svarbus, nes padeda kūnui sudeginti daugiau kalorijų ir pagerina širdies ir kvėpavimo sistemą.
Intervalinės treniruotės metu ir po treniruotės toliau deginsite daugiau kalorijų dėl fiziologinio efekto, vadinamo pertekliniu deguonies suvartojimu po treniruotės, arba EPOC. EPOC kartais vadinamas „degimo po degimo efektu“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!