• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba socialiniame tinkle „Facebook“ įspėja gyventojus apie pavojų, kurį sukelia neatsakingas elgesys su ugnimi atvirose teritorijose. Siekdami užkirsti kelią nelaimėms, jie ne tik informuoja visuomenę, bet ir imasi aktyvių prevencinių veiksmų.

GALERIJA (9)

Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba socialiniame tinkle „Facebook“ įspėja gyventojus apie pavojų, kurį sukelia neatsakingas elgesys su ugnimi atvirose teritorijose. Siekdami užkirsti kelią nelaimėms, jie ne tik informuoja visuomenę, bet ir imasi aktyvių prevencinių veiksmų.

REKLAMA

Pabrėžiama, kad specialistai važinės per gyvenvietes, stebės teritorijas ir primins apie atsakomybę už gaisrinės saugos reikalavimų nesilaikymą. Tokie veiksmai skirti sumažinti gaisrų skaičių, apsaugoti žmonių turtą bei gyvybes.

Pareigūnai važinės po gyvenvietes

Tarnyba ragina visus gyventojus būti sąmoningus ir prisidėti prie saugesnės aplinkos kūrimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Šalyje vėl liepsnoja žolė. Tarnybos duomenimis, šiemet jau kilo 115 gaisrų, išdeginusių per 39 ha atvirųjų teritorijų.

REKLAMA

Daugiausia gaisrų kilo Vilniaus (64), Alytaus (14) ir Kauno (9) apskrityse. Vilniaus apskrityje išdegė 32 ha, Alytaus ir Marijampolės – po 3 ha, Kauno – 0,62 ha atvirųjų teritorijų.

Daugiausia žolės gaisrų šiemet kilo kovo 14 d. (29 gaisrai) ir kovo 15 d. (19 gaisrų).

Siekdami sumažinti žolės gaisrų skaičių ir sutramdyti pernykštės žolės padegėjus, šalies valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai atvirosiose teritorijose kovo – gegužės mėnesiais rengia prevencinę akciją „Nedegink žolės!“

REKLAMA
REKLAMA

Jos metu pareigūnai važinėja po gyvenvietes, atvirąsias teritorijas, stebi jas dronais, dalyvauja reiduose kartu su miškininkais bei aplinkos apsaugos darbuotojais, informuoja visuomenę apie gaisrų atvirosiose teritorijose padarinius ir atsakomybę už gaisrinės saugos reikalavimų nesilaikymą.

Padegus žolę sparčiai plintanti ugnis kasmet supleškina dešimtis namų, kartais šie gaisrai nusineša ir žmonių gyvybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Baudos už gaisrinės saugos taisyklių nesilaikymą ir sausos žolės deginimą:

  • priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 170 eurų;
  • miško naikinimas arba žalojimas jį padegant arba nerūpestingai elgiantis su ugnimi, taip pat kitoks miško gaisrą arba jo išplitimą sukėlęs priešgaisrinės miškų apsaugos reikalavimų pažeidimas – bauda nuo 560 iki 2300 eurų;
  • sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus – bauda nuo 30 iki 300 eurų;
  • priešgaisrinės apsaugos priemonių nesiėmimas pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų (nesurinktų) šiaudų gaisrą užtraukia baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 eurų“, – rašoma įraše.

Sužinokite vaiko vardo reikšmę ir kilmę

Daugiau nei 4000 vardų reikšmių rasite tevu-darzelis.lt

REKLAMA
Sviaiki atvykia y šeures koreję tavarisci...
o prie ko čia laiptinės foto?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų