Netrukus po nelaimės imta kelti klausimus, kas galėjo atsitikti vaikinui. Viena iš versijų, sklandančių viešojoje erdvėje, narkotikų vartojimas.
Šią versiją sustiprino ir pirminė šeimos žinutė apie tai, kad vaikinas pats, bendraudamas su draugais, pasakė, jog „nesiorientuoja“ aplinkoje.
Daugelio akys ėmė krypti ir į mokyklą, kurioje mokėsi dingęs jaunuolis. Imta kalbėti, kad dar iki Mykolo dingimo moksleiviai buvo tikrinami dėl narkotikų, o po nelaimės moksleiviams, gyvenantiems baimėje, nebuvo užtikrinta tinkama psichologinė pagalba.
Mokyklos direktorė Anželika Keršinskienė atsiribojo nuo žurnalistų ir su jais nebendrauja.
Savo ruožtu tv3.lt sužinojo, kad dėl Antakalnio gimnazijos policijos pareigūnai konkrečių pranešimų dėl narkotinių medžiagų iš mokyklos vadovybės nėra gavę, o netikėtus patikrinimus pareigūnai atlieka visose mokyklose prevenciškai ir reguliariai.
Narkotikais prekiauja mokiniai
Apie tai, kad Mykolo bendraklasiai bei kiti Antakalnio gimnazijos moksleiviai buvo tikrinami dėl narkotikų turėjimo, patvirtino ir viena iš gimnazisto mamų Renata (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi). Savo ruožtu mokyklos direktorė Anželika Keršinskienė atsiribojo nuo žurnalistų ir su jais nebendrauja.
Jos teigimu, šioje gimnazijoje narkotikais prekiauja kiti mokiniai, o ir jos sūnui buvo pasiūlyta ne kartą pabandyti.
„Prieš kelis mėnesius mokykloje buvo prevencinė grupė. Tikrino dešimtos klasės mokinius. Vaikai kalbėjo, kad buvo rasta narkotinių medžiagų, tačiau apie tai mes negavome oficialios informacijos.“
Baimę sukelia nežinomybė
Šiuo metu moteris kartu su sūnumi itin jautriai išgyvena Mykolo dingimą ir sako, kad dar didesnę baimę sukelia nuolatinė nežinomybė.
„Paauglys dingo šeštadienį. Ši žinia buvo paskelbta visuose naujienų portaluose, tačiau direktorės pranešimas apie tai į elektroninį dienyną buvo įkeltas tik sekmadienį vakare, apie 20 valandą.
Pirmadienį sūnus buvo mokykloje ir sakė, kad į klases nebuvo atėjusi nei socialinė darbuotoja, nei psichologė“, – dalijasi mama.
Pagalba teikiama pavėluotai
Jos teigimu, viskas daroma gerokai pavėluotai. „Psichologės informacija apie tai, kad į ją galima kreiptis, pajutus poreikį, įkelta tik antradienio pavakarę.
Kiek žinau, tokiais atvejais turėtų būti nedelsiant kviečiama Krizių įveikimo komanda, apie kurią paskelbta tik šiandien.
Mus informavo, neva yra tokia ir ji bendradarbiauja su Vilniaus miesto savivaldybės specialistais, konsultuojasi su Vilniaus miesto Psichologinės pedagoginės tarnybos koordinatore dėl psichologinės pagalbos teigimo mokiniams bei vykdo specialistų rekomendacijas.“
Moteris atvira – šiandien jai didžiausią baimę kelia nerimas ir nežinomybė ir, kaip pati sako, jeigu būtų bent koks aiškumas, gyventi būtų išties gerokai ramiau.
Dingo eidamas iš gimtadienio
Primename, kad vaikinas dingo eidamas namo iš draugo gimtadienio. Aiškėja, kad vaikinas vakar kiek po 16-tos išlipo Vilniaus centre netoli Lukiškių aikštės esančioje Kražių stotelėje ir ėjo palei upę Operos ir baleto teatro link.
Dar toliau, prie Žirmūnų tilto, buvo aptikti vaikino daiktai. Po aštuonioliktos valandos dingęs vaikinas į skambučius neatsiliepė, o apie devintą vakarą jo telefonas jau buvo išjungtas – galbūt išsikrovė akumuliatorius.
Dėl pradingusio sūnaus tėvai kreipėsi pagalbos per socialinius tinklus – į paiešką sukilo labai daug žmonių. Paieška vyksta kone visame Vilniuje.
Radus daiktų prie upės buvo iškviesti ir ugniagesiai gelbėtojai, narai su valtimi apieškojo pakrantes, atvyko policija. Ieškoti paauglio padėjo net viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Iki tamsos paauglio rasti, deja, nepavyko.
Turime pavyzdį, kaip "savo reikmėm" veikia paauglius!!!