• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išsimiegoti gali būti sudėtinga, o daugelis žmonių kiekvieną naktį kovoja su nemiga. Tai gali tapti dar sunkiau, jei jūs ir jūsų partneris turite skirtingus miego įpročius ir miegate dalindamiesi viena antklode.

Išsimiegoti gali būti sudėtinga, o daugelis žmonių kiekvieną naktį kovoja su nemiga. Tai gali tapti dar sunkiau, jei jūs ir jūsų partneris turite skirtingus miego įpročius ir miegate dalindamiesi viena antklode.

REKLAMA

Vieni žmonės netyčia nuolat nuplėšia antklodę nuo partnerio, kiti mėgsta susivynioti į patalus, o dar kiti visiškai nusispiria antklodes ir pledus.

Skandinavijos miego metodas vis labiau populiarėja tarp porų, kurios ieško efektyvių būdų pagerinti savo miego režimą, rašo mirror.co.uk.

Kreipiasi į miegančius su viena antklode

Miegantiems su viena antklode ekspertai pataria atsisakyti šio įpročio ir pritaikyti Skandinavijos miego metodą. Šis metodas reiškia, kad kiekvienas partneris turi atskirą viengulę antklodę, nors abu miega bendroje dvigulėje lovoje.

Andrew Seed, „The Odd Company“ vadovas ir čiužinių ekspertas, pasidalijo savo nuomone apie šios tendencijos privalumus.

REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė: „Skandinavijos miego metodas padeda išvengti problemų, pavyzdžiui, partnerio antklodės „grobimo“ ar kito partnerio perkaitimas nuo miegojimo po viena antklode. Šis metodas gali būti naudingas tiek santykiams, tiek asmeninei sveikatai. Turėdami savo atskiras antklodes, galite susikurti tobulą miego aplinką, kuri leis miegoti ilgiau ir giliau.“  

REKLAMA

Tiesą sakant, miego trūkumas yra susijęs su širdies ir inkstų ligomis bei aukštu kraujospūdžiu. Todėl, jei tam tikri miego metodai gali pagerinti mūsų poilsį, verta juos išbandyti.

Ekspertas taip pat giria šį metodą dėl teigiamo poveikio santykiams – jis apsaugo nuo vieno partnerio noro monopolizuoti ar atimti antklodę ir „eliminuoja vieną dažniausių konflikto naktį priežasčių.“  

REKLAMA
REKLAMA

Kokią antklodę pasirinkti?

Kiekvienas turime savo antklodės pasirinkimo įpročius, ir tai, kas tinka vienam, nebūtinai tiks kitam partneriui. Andrew rekomenduoja atidžiau išnagrinėti savo asmeninius poreikius ir kūno temperatūrą.  

Jis pridūrė: „Tinkamos medžiagos pasirinkimas gali turėti didelę reikšmę. Tiems, kurie linkę perkaisti naktį, lengvesnė antklodė su plunksnų arba pūkų užpildu gali padėti reguliuoti temperatūrą ir išvengti perkaitimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei dažnai jaučiate šaltį, sunkesnė antklodė su izoliacinėmis medžiagomis suteiks papildomos šilumos, kurios reikia ramiam miegui.

Naudojant Skandinavijos miego metodą, tiek karščio, tiek šalčio netoleruojantys žmonės gali pritaikyti savo antklodę pagal individualius poreikius, užtikrindami patogų miegą be prakaitavimo ar šalimo.“  

Šis metodas, kuris atrodo gana naujas Jungtinėje Karalystėje, yra įprastas kitose Europos šalyse. Neseniai „Reddit“ diskusijoje daugelis dalijosi, kad tai yra visiškai natūralus ir kasdienis būdas eiti miegoti, ragindami ir kitus jį išbandyti. Vienas žmogus prisipažino:

REKLAMA

„Aš esu švedas ir man net nekilo mintis, kad žmonės taip nesielgtų. Turėti savo antklodę yra puiku. Ypač todėl, kad miegodamas esu linkęs pavogti visas antklodes ir pledus, jei neturime atskirų.“

Kitas rašė: „Esu pietų afrikietis ir esu vienintelis iš savo pažįstamų, kuris turi atskirą antklodę. Esu susituokęs daugiau nei dešimt metų ir niekada, NIEKADA nesidalinčiau viena antklode.“ 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų